Alifuatpaşa hemzemin geçidi açılıyor! Üst geçit kaldırma çalışmaları başladı.

Alifuatpaşa hemzemin geçidi açılıyor! Üst geçit kaldırma çalışmaları başladı.

Alifuatpaşa hemzemin geçidi açılıyor! Üst geçit kaldırma çalışmaları başladı.

Yüksek Hızlı Tren Yolu inşaatı nedeniyle Geyve’nin Alifuatpaşa Mahallesi’nde 10 yıl önce kapatılan hemzemin geçidin açılması için çalışmalar başladı. Geçit kapatılınca konulan üst geçit bugün itibariyle sökülmeye başlandı.

Geyve İlçesine bağlı Alifuatpaşa Mahallesi’nde bulunan ve Yüksek Hızlı Tren (YHT) yolu inşaatı nedeniyle kullanıma kapatılan hemzemin geçidin Geyve Belediye Başkanı Metin Atalay’ın Ulaştırma Bakanlığı ile yaptığı görüşmelerin ardından açılmasına karar verildi. Geçtiğimiz yıl yerinde yapılan incelemenin ardından hemzemin geçidin açılması için talimat verilirken bugün itibariyle hemzemin geçidin üzerine inşa edilen üst geçidin sökülmesine başlandı. Söküm işlerinin tamamlanmasının ardından hemzemin geçit yıllar önce de olduğu gibi araç ve yaya geçidine açılacak.

Geyve Belediye Başkanı Metin Atalay yaptığı açıklamada :  “Alifuatpaşa hemzemin geçidimizin açılmasında desteklerini her zaman üzerimizde hissettiğimiz başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdülkadir Uraloğlu, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ali İhsan Yavuz, dönemin TCDD Genel Müdürü Sayın Hasan Pezük, TCDD 1.Bölge Müdürümüz Sayın Necmettin Acar, Milletvekilimiz Sayın Murat Kaya, AK Parti Sakarya İl Başkanımız Sayın Yunus Tever, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce ve AK Parti İlçe Başkanımız Sayın Abdullah Özdemir’e şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

Protokol imzalandı! 9 yıldır kapalı olan Alifuatpaşa TCDD hemzemin geçidi açılıyor

Yayınlama: 26.02.2024
Düzenleme: 29.02.2024 07:58
981
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.