Hoşgeldiniz  

admin | 11 Haziran 2013 | Gündem

KAÇAKÇILAR 5 ASKERİ TAŞ ATARAK YARALADI

Genelkurmay’dan yapılan açıklamaya göre 8 Haziran’da yaşanan olay şöyle gerçekleşti:  

Türkiye-Suriye Hududunda, Kıyıgören Hudut Karakolu bölgesinde devriye faaliyeti icra eden 1 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ve 6 personelden oluşan Mobil Yol Kontrol Unsuru (MYKU) tarafından Asi Nehri kenarında 6 şahsın bir transit minibüse mazot bidonları yüklediği tespit edilmiştir. Mobil Yol Kontrol Unsurunu fark eden şahıslar, Transit Minibüs ile hudut yolu üzerinde kaçmaya başlamıştır.

20 KİŞİ TAŞLADI

Aracı takibe başlayan MYKU’nun, başka bir Transit araç tarafından yolu kesilerek engellenmiş, bu esnada mazot yüklü aracın Karsu Köyü istikametine doğru uzaklaşmasıyla, Mobil Unsurun önünü kesen araç da aynı istikamete kaçmıştır.

Kaçan araçları takip eden MYKU’nun, köye yakın bölgede yol kenarında bekleyen 7-8 araç tarafından tekrar önü kesilmiş ve Karsu Köyü’nden 20 kişi tarafından araca ve personele taş atılmış, mukavemet gösterilmiştir.

ASKERLER TABURCU EDİLDİ

Bu arada, durumu takip eden Hudut Bölük Komutanı, üç ayrı Hudut Karakolundan aldığı unsurlarla olay bölgesine gelmiş ve mukavemet gösteren şahısları dağıtmıştır. Olay bölgesine Jandarma Unsurlarının da ulaşmasıyla, şahıslar Karsu Köyü istakametinde uzaklaşarak beklemeye başlamışlar, 20-25 dakika sonra da dağılmışlardır.

Yaşanan olaylar esnasında hafif yaralanan, 1’i Astsb., 4’ü Erbaş/Er toplam 5 askerî personel, Altınözü Devlet Hastanesine sevk edilmiş ve personel, ayakta tedavilerini müteakip taburcu edilmişlerdir.

Kaynak: aktifhaber.com
657 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle