Geyve Kız İHL’nin gösterisi TÜBİTAK sergisine katılmaya hak kazandı

Geyve Kız İHL’nin gösterisi TÜBİTAK sergisine katılmaya hak kazandı

Geyve Kız İHL’nin gösterisi TÜBİTAK sergisine katılmaya hak kazandı..

Geyve Şehit Serdar Gökbayrak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, “Dava’m Gösterisi-Drama Yönetiminin Öncü Kadın Şahsiyetleri Tanıtma Üzerindeki Etkisi” isimli projesi ile TÜBİTAK İstanbul-Asya Bölgesi Finallerine katılmaya hak kazandı.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ön değerlendirme sonuçları açıklandı. Bu kapsamında 12 alanda toplam 23 bin 066 başvurudan bin 219 proje, yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı. İlgili yarışmanın proje sergisi 4-6 Mart 2024 tarihleri arasında, ödül töreni ise 7 Mart 2024 tarihinde 12 Bölgede eş zamanlı yapılacak.

DAVA’M GÖSTERİSİ, İSTANBUL-ASYA SERGİSİNE KATILMAYA HAK KAZANDI

Değerlendirme sonucunda, Türkiye geneli yarışmada Geyve Şehit Serdar Gökbayrak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Gökhan Södekoğlu ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Dava’m Gösterisi-Drama Yöntemininin Öncü Kadın Sahsiyetleri Tanıtma Üzerindeki Etkisi” adlı projesi ile dereceye girmeyi başardı. Bölge finallerine katılmaya hak kazanan proje İstanbul’da 102 eser arasında sergilenecek.

SÖDEKOĞLU: HAKLI GURUR VE MUTLULUK YAŞIYORUZ

Birkaç farklı yerde sahnelenen Dava’m – Öncü Kadınlar tiyatro gösterisi proje koordinatörü Gökhan Södekoğlu bu güzel haberi değerlendirirken, “Öğrencilerimiz ve okulumuz adına çok mutluyuz. İnsanlarımıza, gençlerimize bu değerli şahsiyetleri tanıtabildiysek ne mutlu bize. Bu projenin TÜBİTAK tarafından kabul görmesi de öğrencilerimizin bugün ne kadar değerli bir projenin içinde olduklarını daha iyi anlamalarına vesile oldu. Geleceklerinde lise yılları için onlara çok anlamlı bir hediye oldu. İnşallah finallerde de okulumuzu başarıyla temsil ederiz” ifadelerini kullandı. Okul Müdürü Ahmet Erol da başarıları için öğrencileri ve emek veren öğretmenlerini tebrik etti.

Yayınlama: 24.02.2024
241
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.