Yeniden Refah Partisi’nden ittifak itirafı! “Sakarya’yı istedik”

Yeniden Refah Partisi’nden ittifak itirafı! “Sakarya’yı istedik”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanvekili Prof. Dr. Doğan Aydal, canlı yayında AK Parti ile yapılan ittifak görüşmeleriyle ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Aydal, “AK Parti’den iki büyükşehir istedik. Kocaeli ve Sakarya. Neden bunu istedik? Rahmetli Erbakan Hocamızın sanayi bölgelerine olan hassasiyetini biliyorsunuz.” şeklinde konuştu.

AK Parti ile Yeniden Refah Partisi arasındaki yerel seçim ittifakı müzakerelerinde uzlaşma sağlanamamıştı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan daha önce yapmış olduğu açıklamada, “Ankara, İstanbul ve İzmir’de kendi adaylarımızı göstereceğiz.” demişti.

Partinin Genel Başkanvekili Prof. Dr. Doğan Aydal’ın TV100’de yaptığı açıklamalar büyük ilgi çekti. Aydal, ittifak görüşmelerinde Büyükşehir olarak Kocaeli ve Sakarya’yı istediklerini belirtti.

KOCAELİ VE SAKARYA’YI İSTEDİK

Aydal, Eşit Ağırlık programında yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada “Bunu ilk telaffuz eden benim. AK Parti’den 2 büyükşehir istedik. Kocaeli ve Sakarya. Neden bunu istedik? Rahmetli Erbakan Hocamızın sanayi bölgelerine olan hassasiyetini biliyorsunuz. Biz de benim özgeçmişime baktığınızda bir sanayi şehrini çok rahatlıkla kalkındıracak birçok AR-GE’nin başkanıyım aynı zamanda. Bu isteğimizi Sayın Cumhurbaşkanına ileteceklerini ifade ettiler. Devamını getireyim. 35 tane ilçe talep ettik. Çünkü neden? Önlerine grafik olarak koydum. Biz olmadan 76 ilçeyi kazanma şansları yoktu” ifadelerini kullandı.

 

Yayınlama: 09.02.2024
Düzenleme: 09.02.2024 07:53
631
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.