Süleyman Pınar Güven Tazeledi…

Süleyman Pınar  Güven Tazeledi…

 Süleyman Pınar  Güven Tazeledi…

geyve-ziraat-odasi-secimi-suleyman pinar-guvetazeledi- (3)Geyve İlçesi Ziraat Odası Yönetim Kurulu ve Meclisi Seçimi, Kültür Merkezinde yapıldı.
Geyve İlçesi Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar, kısa bir hoş geldiniz konuşması yaparak genel kurulu açtı.
Verilen bir dilekçe ile; Şener Bayraktar (Akyazı Z. O. Başkanı),Hamdi Şenoğlu (Adapazarı Z. O. Başkanı),Taner Tunca (Kocaali Z. O.Başkanı), Rıdvan Eren (Ferizli Z. O.Başkanı) Divan Heyetine oy birliği ile seçildi.
Divan Başkanı Bayraktar, genel kurul üyelerini saygı duruşuna davet etti daha sonra birlikte İstiklal Marşı söylendi.
Eski Başkan Süleyman Pınar tarafından: 2011-2012-2013-2014 yıllarına ait Yönetim kurulu faaliyet raporları okundu ve aklandı. 2011-2012-2013-2014 yılları kesin hesapları okundu ve aklandı.
Oda Yönetimi ve Oda Meclisi genel kurul tarafından aklandı.
2015-2016-2017-2018 yıllarına ait tahmini bütçe ve çalışma raporu okundu ve genel kurul tarafından kabul edildi.
Konuklar dilek ve temenniler bölümünde söz alarak iyi dileklerini sundu.
Genel Kurula; Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, G. Spor Müdürü Yusuf Yıldız, CHP İlçe Bşk. Mevlüt Ayvaz, Mahalle Muhtarları, Akyazı Z.O.Bşk. Şener Bayraktar, Adapazarı Z.O.Bşk. Hamdi Şenoğlu, Ferizli Z. O. Bşk.Rıdvan Eren, Sapanca Z. O. Bşk. Necati Başar, Taraklı Z. O. Bşk. Ruhi Avdan, Kaynarca Z. O. Bşk. Cevdet Günhan, Hendek Z. O. Bşk. Hayri Duran, Kocaali Z. O. Bşk. Taner Tunca, Karapürcek Z. O. Bşk. Zekeriya Yıldırım katıldı.

Çiftçimiz İçin çalışıyoruz..

Başkan Süleyman Pınar: “1957 yılında 6964 sayılı yasa ile kurulan odalarımız, bu yasada yazılı esaslar uyarınca meslek hizmetleri görmek, tarım sektörünün her alanda genel menfaatlere uygun olarak gelişmesine ve devletin tarımsal plan ve programlarının geçekleştirilmesine yardımcı olmak, çiftçilerin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, meslek faaliyetlerini kolaylaştırmak, tarımda iş meslek disiplini ile ahlaki birliğini kurmak, çiftçilerin birbirleri ile ve halk ile ilişkilerinde dürüstlüğü, güveni hâkim kılmak amacı ile kurulan tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşlarıdır.

Odamızın çok yakın ilişkiler içinde olduğu İlçe tarım Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik kurumu ile çok uyumlu çalışmaktadır. Sadece bunlarla değil bütün kuruluşlar ile iyi ilişkiler içindeyiz. Çiftçimiz için ne gerekiyor ise yapmağa çalışıyoruz. Çiftçilerimizi çeşitli fuarlara götürerek çiftçilerin yeni teknoloji ile tanışmasını sağlıyoruz. Ankara’da yapılan Sakarya’yı tanıtım günlerine Geyve’yi temsilen odamız katıldı. Genel Merkezimiz odalar arasındaki iletişimin güçlenmesi için, Urfa odalarını Sakarya odalarımıza kardeş oda ilan etti.

Körfez Ülkelerinin büyük elçilerinin katıldığı gruba Ayva hasatı yaptırdık. İtalya’dan seçkin çiftçiler ve kooperatif başkanlarından oluşan 25 kişilik bir heyeti misafir ettik. Gelen misafirlere Geyve’de yetişen ürünler hakkında bilgi verip, meyve bahçelerini yerinde ziyaret ettik.”şeklinde konuştu.

Ayvamızı Tescillendirdik.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya: “Yapılan bu ziraat kongresi, ilimize, ilçemize, ülkemize hayırlar getirir. Güzel bir örgüt, güzel bir kuruluş, odalarımızın faaliyetlerini bizde ilçemizde destekliyoruz. Tabii ki burada bir siyasi çekişme olmadan bir kardeş duygusu içerisinde bu güne kadar yöneten ziraat odası ilçe başkanımız aynı zamanda muhtarlar derneği başkanımız ben kendilerine teşekkür ediyorum. Birbirimize destek verme konusunda yıllardan bu yana benim belediye başkanı olduğum günden beri bu ileri götürmeğe çalışıyoruz. İlçemizin %90 ı çiftçilikle geçinen bir ilçe. Çiftçilik bizim için önemli. Ziraat Odası da bizim için çok önemli. Dönem dönem söylediğimiz gibi yine Tarım Kredi Kooperatifimiz var, Pancar Kooperatifimiz var. Bunlar çiftçimize destek sağlayan kuruluşlar. Bizde Geyve Belediyesi olarak elimizden geldiği kadar gücümüzün yettiği oranda bu odalarımıza destek vermeğe çalışıyoruz. Geyve ile ilgili bir hamle var özellikle Geyve Ayvasının tanıtımı ile ilgili olarak. Ayvamızın ve ayva suyunun iyi bir tüketici kitlesi oluştu. Bize de iyi bir ivme kazandırdı. Ama maalesef siyaseten de yapılmağa çalışılan işler var biz onlara üzülüyoruz. Bizden ayrılan bazı yerler bizi çekemeyip kıskançlık yapıyor gibi bir hava var. Yıllardan beri Geyve Ayvası diye bilinen Ayvayı kendilerinin imiş gibi göstermeğe çalışıyorlar. Biz Geyve Ayvasını tescillendirdik. Başkaları sahiplenmek için boşuna uğraşmasın.”şeklinde konuştu.
Yapılan seçim sonunda:
Geyve Ziraat Odası Yönetim Kuruluna; Süleyman Pınar-Muammer Yüksel-İsmail Turan-Zekeriya Çoban-Yüksel Tan-Mehmet Doğru-Rasim Taş.
Geyve Ziraat Odası Meclisine; Süleyman Pınar-Muammer Yüksel-Hakan Özbağ-İsmail Turan-Zekeriya Çoban-Yüksel Tan-Emre Yetiş-Halil Öztürk-Mehmet Doğru-Niyazi Ay-Hayri Tunce-Göksal Bilek-İsmail Mert-Hasan Kıran-Mehmet Yiğit-Hüsnü Ergin-Emin Güleç-Ali Topal-Alahattin Kaya-Ali Sancak-Rasim Taş. Seçildi.
Namık Cihan. Geyvemedya.com

geyve-ziraat-odasi-secimi-suleyman pinar-guvetazeledi- (16)

Yayınlama: 09.02.2015
Düzenleme: 13.02.2015 08:24
790
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.