Silahlı tehdit davasında flaş gelişme!

Silahlı tehdit davasında flaş gelişme!

Pamukova Eski Belediye Başkanı Cevat Keser geçtiğimiz yıl komşusuyla arasında yaşanan kavga nedeniyle “silahlı tehdit” suçundan yargılanıyor. Davanın ilk duruşması görülürken mahkeme 22 Şubat’a ertelendi.

NE OLMUŞTU?

Olay, geçtiğimiz yıl haziran ayında Serdivan Aşağıdereköy Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Pamukova eski belediye başkanı Cevat Keser Serdivan ilçesinin Aşağıdereköy Mahallesi’ndeki evlerinde oturan komşularının oğlu Vedat A., ile yaşadıkları tartışma ardından evinden pompalı tüfek alarak dışarı çıktı. Ardından “Nerde o gelsin buraya” diyerek Vedat A.’yı aradı. Vedat A.’yı pompalı tüfek ile tehdit eden Keser, daha sonra videoya alındığını öğrenmesi ardından silahı diğer elinde saklayarak evine geri döndü. Yapılan şikayetin ardından olay yerine gelen jandarma ekipleri görüntüleri izleyerek eski başkan Cevat Keser hakkında tutanak tutarak pompalı tüfeğine el koydu. Olaydan sonra her iki taraf da birbirlerinden şikayetçi oldu.

22 ŞUBAT’A ERTELENDİ

Pamukova Eski Belediye Başkanı Cevat Keser Sakarya Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Mahkemede şikayetçi Vedat A. ve olayla tanıklık eden isimler dinlendi. Pamukova Eski Belediye Başkanı Cevat Keser’in yargılandığı dava mahkeme heyeti tarafından 22 Şubat 2023’e ertelendi. İkinci duruşma 22 Şubat’ta saat 11.30’da yapılacak.

Yayınlama: 16.12.2022
2.552
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.