Duyduğunuz tüm kuyrukları unutun… Yok böyle bir kuyruk

Duyduğunuz tüm kuyrukları unutun… Yok böyle bir kuyruk

Bu kuyruğu ilk kez duyacaksınız… Pide kuyruğu değil, kuyumcuda altın kuyruğu!

Ramazan aylarında fırınların önlerinde görmeye alışık olduğumuz pide kuyruklarını andıran fotoğraf karesi, Adapazarı Uzun Çarşı’da bir kuyumcu dükkanının önünde çekildi. Martta yapılacak seçimler sonrası döviz ve altında yükseliş beklentisi nedeniyle kuyumcu dükkanına sığmayan vatandaşların dükkan önünde kuyruk oluşturdukları görüldü.

Cebinde para tutmak istemeyen vatandaşlar, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerden sonra altında olan yükseliş beklentisini de göz önünde bulundurarak, parasını güvenli liman olarak görülen altına yatırmaya devam ediyor.

Uzun Çarşı’da bulunan bir kuyumcu dükkanının önünde çekilen fotoğraf karesi, adeta Ramazan aylarında fırınların önlerinde görmeye alışık olduğumuz pide kuyruklarını hatırlattı. Gün içerisinde çekilen fotoğraf karesinde, kuyumcu dükkanında sığmayan vatandaşların dükkan önünde uzayan kuyruklar oluşturması görenlerin dikkatinden kaçmadı.

Piyasa uzmanları, 2024 yılında altının yükselişini sürdüreceğini ve altının bu yıl en fazla kazandıran yatırım araçlarından biri olacağını öngörüyor.

SAKARYALININ BANKALARDA TUTTUĞU ALTIN MİKTARI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre Sakarya’da, 2023 yılı sonu itibariyle bankalarda biriken  altın mevduatı 8 milyar 682 milyon lira seviyesine yükseldi. (Medyabar.com’un haberi)

Yayınlama: 27.02.2024
Düzenleme: 27.02.2024 13:42
1.861
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.