Sakarya İpekyolu Kültür Dayanışma Derneğinden Pamukova’ya Teşekkür Ziyareti

Sakarya İpekyolu Kültür Dayanışma Derneğinden Pamukova’ya Teşekkür Ziyareti

Sakarya İpekyolu Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kıcır ve yönetimi, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün’ e Kongre süreci boyunca verdiği destekleri için teşekkür ziyaretinde bulundu…

Ziyarete;  Pamukova Belediye Başkanı Güven ÖVÜN, Sakarya İpekyolu Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih KICIR ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Ziyaret sonrası Başkan Güven ÖVÜN Dernek Yönetim Kurulunu  Göl Park Tesisinde ki kahvaltıda ağırladı. Hoş geldiniz konuşması yapan Başkan Övün kısaca şunları söyledi; ” Sizleri konuk etmekten onur duydum. Derneğimizin adı çok güzel. SAKARYA; Aşkımız, çatımız. Doğal güzellikleri ile bizim aşkımız. İPEK YOLU; M.Ö.138  yılından itibaren varlığını sürdüren önemli güzergah. Çok önemli bir kültür transferi. KÜLTÜR; Yaşam şeklimiz, her şeyimiz. Gelecek nesillere aktarılması gerekiyor. DAYANIŞMA; Çok yüksek mevkilere gelmiş insanlarımız var, onları bilmiyoruz. Onlar sayesinde insanlarımız arasında köprü kuracağız…”

Kahvaltıda yaptığı konuşmasında Dernek Başkanı Fatih KICIR; ” Çıktığımız bu yolda Başkanlarımızın bizlere destek olması bizler için çok önemli. Başkan Övün’ e bu bağlamda şükranlarımı sunuyorum. Bu günlere gelene kadar başkanımızdan çok yardım gördük, desteklerini esirgemedi bizlerden. Hedeflediğimiz yolda yalnız olmamız ve başarıya ulaşmamız mümkün değil…”

Kahvaltıya katılanlar daha sonra, Başkan Güven Övün’e teşekkür ettiler.

Sakarya İpek Yolu Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Pamukova Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy’ u makamında ziyaret ettiler. Kaymakam Ünlüsoy konuşmasında ziyaretleri için Dernek Yönetimine teşekkür etti. Desteklerini esirgemeyeceğini ifade etti.

Dernek Başkanı Fatih KICIR;  Sayın Mustafa Ünlüsoy’ a  “Nazik kabulleri ve güzel sözleri için teşekkür ederim. ” Dedi.

Yayınlama: 24.01.2023
Düzenleme: 31.01.2023 08:24
981
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.