İşçilerin ölümden döndüğü o anlar güvenlik kamerasında..

İşçilerin ölümden döndüğü o anlar güvenlik kamerasında..

İşçilerin ölümden döndüğü o anlar güvenlik kamerasında.. Adapazarı’nda bulunan bir kereste fabrikasında buhar kazanı bomba gibi patlayınca işçiler ölümden döndü. Güvenlik kamerası o anları saniye saniye kaydetti.

Olay, dün akşam saat 19.50 sıralarında Adapazarı’nda bulunan Keresteciler Sanayi Sitesi içerisindeki bir kereste fabrikasında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, talaş makinesine buhar aktaran kazanda patlama meydana geldi. Patlama neticesinde fabrikanın bir bölümünde alevler yükseldi.

Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgeye ulaşan itfaiye ekiplerince yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Fabrikadan yükselen dumanlar gökyüzünü siyaha boyadı.

PATLAMA ANI KAMERADA
Öte yandan, meydana gelen patlama anı ise güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, 5 işçinin çalıştığı bölgede buhar kazanının adeta bomba gibi patladığı ve alevlerin yükseldiği anlar yer aldı. Patlamanın etkisi ile işçilerin can havliyle bölgeden kaçıştığı anlar da görüntülerde yer aldı.

İŞÇİLER ALEVLERİN ÇİNDE KALDI
Patlamanın etkisi ile yükselen alevlerin arasında kalan 3 işçinin ise vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluştu. Bölgede ilk müdahalesi yapılan işçiler hastaneye kaldırılırken, konuya ilişkin inceleme başlatıldı.

Yayınlama: 13.07.2023
Düzenleme: 13.07.2023 13:49
1.916
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.