Geyve’de bakımsız oyun parkı hastanelik etti

Geyve’de bakımsız oyun parkı hastanelik etti

Geyve’nin Burhaniye mahallesinde korumalığı kırılan salıncak, 3 yaşındaki çocuğu hastanelik etti.

Burhaniye’de Ana Okulu bahçesinde salıncaktan kafa üstüne düşen 3 yaşındaki çocuk hastaneye kaldırıldı.

Mahalle halkının yıllardır müracaatta bulunduğu, zemini parke taş olan oyun parkı 3 yaşındaki minik İ.A.’yı hastanelik etti.

Korumalığı kırık salıncakta sallanırken dengesini kaybederek kafa üstü parke taşa düşen minik İ.A. kanlar içinde apar topar Geyve Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Burada yapılan tedavi ile İ.A. hayati tehlikeyi atlatırken, ailesi başka çocukların canlarının yanmaması için tedbir çağrısında bulundu.

Baba E.A.; “3 yaşındaki kızım, mahallemizdeki oyun parkındaki korumalığı kırık salıncaktan kafası üstüne düştü. Oyun parkının bulunduğu alan parke taş ile döşeli olduğu için düşmenin etkisiyle kafası kanlar içinde kaldı. Hemen hastaneye kaldırdık ve dikiş atıldı. Burası bir ana okulu, çocuklar burada hergün oyun oynuyor. Daha önce de çocukların yaralandığını ve gerekli tedbirlerin alınması için şikayetçi olunmasına rağmen kimse oralı olmadı. Bundan sonra çocukların canlarının yanmaması için yetkililerin oyun parkına gereken bakımı yapmasını ve zemini standartlara uygun yumuşak malzeme ile donatmalarını talep ediyorum” dedi.

Geyve.com’un haberi

Yayınlama: 11.07.2023
Düzenleme: 15.07.2023 16:10
1.921
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Mehmet dedi ki:

    Oyun parkları gerçekten bakımsız ve insanlar duyarsız.orhaniye mah.Ankara cad.1.çikmazindaki sokaktaki çocuk parkı etrafı otlarla çevrili ve yan taraftaki evin sahibi yıllardır parkı Kendi bahçesi gibi fasulye biber patlıcan ekerek işgal ediyor.hiçbir yetkili bunu görmüyor