Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Geyve’de anıldı

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Geyve’de anıldı

Ege Üniversitesi’nde PKK’lı öğrenciler tarafından şehit edilen Ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Ülkü Ocakları Geyve İlçe Başkanlığı tarafından vefatının 8. yıldönümünde dualarla anıldı.

Geyve Ülkü Ocakları tarafından Fırat Yılmaz Çakıroğlu için yatsı namazı çıkışı lokum ve gülsuyu ikramından Sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti ve merhum Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun hayatını konu alan sinevizyon gösterimi ile program tamamlandı.

Anma sonrası Geyve Ülkü Ocakları Başkanı Şahan Üstün,

“Programımıza Katılım Sağlayan Başkanlarımıza, Dostlarımıza ve Değerli Kardeşlerimize, Ağabeylerimize Teşekkürlerimizi Sunarız. Allah Niyetimizi Kabul, Birliğimizi Daim Etsin” açıklamasında bulundu.

FIRAT ÇAKIROĞLU KİMDİR?
Fırat Çakıroğlu cinayeti, 20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesi’nde başlayan karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası sonrası Fırat Yılmaz Çakıroğlu isimli öğrencinin bıçaklanarak öldürülmesi olayıdır. Olay sonrası yapılan yargılamalarda, Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Nurullah Semo tutuklandı
Fırat Yılmaz Çakıroğlu, karşıt görüşlü öğrenciler ile girdiği tartışma sonucu bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden ülkücü Ege Üniversitesi öğrencisi.

1 Ocak 1991 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde doğdu. Babası Fuat Mahir Çakıroğlu ile annesi Özlem Çakıroğlu’nun tek evladı. 1996 yılında öğretmen olan annesi Özlem Çakıroğlu’nun Diyarbakır’a tayini üzerine çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır’da geçirdi. CHP’li bir ailede yetişmişti. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. Sınıf Öğrencisiydi. Aynı fakültede formasyon dersleri alıyordu. Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu idi.

Yayınlama: 23.02.2023
1.621
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.