Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Şubat 2013 | Alt Haberler, Eğitim

EL VE MAKİNE NAKIŞÇISI KURSU SONA ERDİ

DSCN0139Geyve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Merkez Binada açılan El ve Makine Nakışçısı Kursu sona erdi.

17 Ekim 2011 tarihinde başlayan 2608 saatlik kurs 25 Ocak 2013 tarihinde işletmelerde yapılan 863 saatlik Mesleki Uygulamalar dersinin tamamlanması ile sona erdi.

Kursu başarı ile bitiren Çiğdem Kotan: “Halk Eğitimi Merkezleri her yaşta insana ilgi alanlarına yönelik olarak çağın ihtiyaçlarına uygun eğitimin verildiği kurumlardır.  

Geyveli hanımlara beceri geliştirme kurslarında bin bir çeşit nakış teknikleri, süsleme ve nakış sanatı öğretilmektedir. Benim eğitimini almış olduğum Türk İşi, Maraş işi, Antep işi Hesap işi ve Bartın işi bunlara birer örnektir.

Halk Eğitim Merkezlerindeki beceri kurslarına başladığımda düşüncem ilerde işime yarayacak bir belgem olur ve boş vaktimi değerlendiririm üzerineydi. Lakin şimdilerde Geyve Halk Eğitimi Merkezinin açmış olduğu 4. Seviye El ve Makine Nakışçısı kursu ile usta öğretici olarak Halk Eğitim Merkezlerinde ve Belediyelerin açmış olduğu kurslarda görev alabileceğim. Bu kurslar benim için bir hobi olmaktan öteye geçmiştir. Benim için geleceğe dair yeni bir umut olmuştur. Benim gibi ev hanımları ve genç kızlar için iş imkanı sağlamaktadır. Sizlerde kendinize bir iyilik yapın ve bu faaliyetlerden payınıza düşeni alın. Bu alanda bizlere öncülük eden idareci ve öğretmenlerimize teşekkür eder başarılarının devamını temenni ederim.”dedi.

Kursu başarı ile bitiren, Açık Öğretim Lisesine devam eden Hümeyra Ören ve Yıldız Yaman ise lise mezunu olduktan sonra Halk Eğitimi Merkezlerinde usta öğretici olarak çalışabilecek olmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

2144 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle