Doğantepe Hıdrellez Pilavı’na büyük ilgi

Doğantepe Hıdrellez Pilavı’na büyük ilgi

Doğantepe’de yağmura rağmen yoğun katılımlı hıdrellez pilavı… Geyve İlçesi Doğantepe Mahallesi Muhtarlığı ve Doğantepe Kalkındırma Derneği Yönetimi, Hayır Pilavı düzenledi.

Doğantepe Mahallesi Muhtarı Halit Doğan ve Doğantepe Kalkındırma Derneği Başkanı İlhami Yaman konuklarını, programın düzenlendiği YİBO ( Yatılı İlköğretim Bölge Okulu) bahçesi girişinde kapıda karşıladı.

Program; okul bahçesinde düzenlenen platformda konuk din görevlilerinin okuduğu Kur’an-ı Kerim, Mevlit ve İlahiler ile başladı. Yapılan dua sonrasında konuklara yemek ikramında bulunuldu.

Gençlerden oluşan görevliler, kadın ve erkek konuklar için ayrılmış çadırlarda konuklara etli pilav, tulumba tatlısı, ayran ikramında bulunuldu. Aniden bastıran yağmur, yemek ikramının bir süre durmasına neden oldu.

Programa, İlçe Belediye Başkanı Murat Kaya ve AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Özdemir, İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf Baran ve Yön. Kur. Üyeleri, DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve İlçe Başkanı Murat Demir ve Yön. Kur. Üyeleri, Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Şenel ve Mahalle Muhtarları, konuklar katıldı.

Yemek İkramı sonunda; daha önceden hazırlanan çimen sahada Yağlı Güreşlere geçildi. Edirne İlinden gelen Kırkpınar Meydanı Davulcuları konuklara neşeli parçalardan oluşan bir mini konser sundu. Farklı İl ve İlçelerden gelen değişik yaş guruplarından oluşan pehlivanların güreşlerine geçildi. Güreşlerde hakemliği Edirne Kırkpınar Güreş Hakemi yaparken Meydan Cazgırı da Kırkpınar da görev yapan Cazgır oldu.

Baş Pehlivanlık güreşleri serisini kazanan Barış Bayıl ve Osman Hazar final güreşini yaptı. Uzun sürmeyen güreşi Barış Bayıl kazandı.

Baş Pehlivana Madalyasını ve Altın Kemerini Doğantepe Kalkındırma Derneği Başkanı İlhami Yaman taktı. Farklı boylarda dereceye giren pehlivanların madalyalarını konuklar taktı.

Madalya töreni sonunda konuk müzisyenlerin çaldığı oyun havaları ile katılımcılar gönüllerince eğlendi.

Yayınlama: 27.06.2022
Düzenleme: 03.07.2022 20:10
811
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.