Büyükşehir’den Geyve’ye 2 bin metrelik yeni arter

Büyükşehir’den Geyve’ye 2 bin metrelik yeni arter

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Geyve ilçesinin çeşitli bölgelerinde başlattığı içme suyu hattı yenileme çalışmalarıyla kayıp ve kaçak oranını en aza indirmeyi hedefliyor.

Büyükşehir Belediyesi, Geyve ilçesi Alifuatpaşa ve muhtelif mahallelerde başlattığı içme suyu hattı yenileme çalışmaları ile kayıp ve kaçak oranını minimum seviyeye indirirken aynı zamanda mahalle sakinlerini de kesintisiz içme suyu ile buluşturacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Geyve ilçesinde başlattığı altyapı yenileme çalışmaları kapsamında Alifuatpaşa ve ilçede bulunan muhtelif mahallelerde eskiyen ve ekonomik ömrünü tamamlamış hatları yeniliyor.

Toplam uzunluğu 2 bin metre olacak içme suyu hat yenileme çalışmalarının 500 metrelik kısmında çalışmalar tamamlandı. Hızla devam eden çalışmalar ile bin 500 metrelik kısmın yenilme çalışmalarının da kısa sürede tamamlanacağı ve mahalle sakinlerinin içme suyuna uzun yıllar boyunca kesintisiz şekilde ulaşacağı bilgisi paylaşıldı.

 

Yenileme çalışmaları kısa sürede tamamlanacak

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Alifuatpaşa ve civar mahallelerinde başlattığımız altyapı yenileme atağı ile bölgenin içme suyu sorunlarına neşter vuracağız. Böylelikle vatandaşlarımız özellikle yaz aylarında yaşanan su kesintilerine maruz kalmayacak. Aynı zamanda ekonomik ömrünü tamamlamış hatları güçlü ve yeni nesil hatlar ile değiştirerek su israfının da önüne geçmiş olacağız. Çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını hedefliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Yayınlama: 18.09.2023
Düzenleme: 22.09.2023 08:02
391
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.