Beklenen kar yağışının saati açıklandı

Beklenen kar yağışının saati açıklandı

O yoğun kar yağışının saati açıklandı.. Bakandan yoğun kar uyarısı: “O saatler sıkıntılı geçebilir” Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, kar yağışının en yoğun olacağı günü açıkladı.

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından Sakarya’da beklenen yağış dün kente giriş yapmış ve ve akşam saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olmuştu.

Sakarya’da kar yağışı sabaha karşı etkisini artırırken kenti beyaza bürüdü.

Zaman zaman hızını arttıran yağış, sabah saatlerinden bu yana aralıklarla kuvvetli olarak devam ediyor.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU, EN YOĞUN KAR BEKLENEN GÜNÜ AÇIKLADI
İstanbul’da da kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürürken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, kar yağışının cumartesi saat 18.00’den pazar sabah 06.00’ya kadar sıkıntılı geçebileceğini ifade etti.

METEOROLOJİ’DEN YENİ HAVA DURUMU RAPORU
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre de: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Çanakkale’nin batısı ve Güney Ege kıyıları dışında tüm bölgelerin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bolu, Adana’nın kuzey ve doğusu, K. Maraş, Osmaniye, Hatay, Nevşehir, Niğde, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Muş, Adıyaman, Diyarbakır’ın doğusu, Batman ve Siirt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Akdeniz kıyıları dışında ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Yayınlama: 12.03.2022
Düzenleme: 12.03.2022 13:58
2.407
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.