Sakın bu oyuna düşmeyin! Önce kar vaadedip sonra dolandırıyorlar…

Sakın bu oyuna düşmeyin! Önce kar vaadedip sonra dolandırıyorlar…

Sosyal medyada yüksek kar vaadiyle yatırımcı toplayan sayfalar mağdur etmeye devam ediyor.

YÜKSEK KAR VAADİ

Sosyal medyada faaliyet gösteren ve yüksek kar vaadiyle yatırım toplayıp ödeme zamanı farklı oyunlar ile vatandaşı dolandıran şahıslar gözü Sakaryalı vatandaşlara dikti. Sosyal medya üzerinden aldığı bir mesaj üzerine yatırım yapıp dolandırıldığını aktaran E.K. aynı mesajın birçok arkadaşına daha gittiğini ve olay hakkında hukuki süreci başlattığını Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesine anlattı.

HAVALE ETTİM

Konu hakkında açıklamalarda bulunan E.K. “Bir gün telefonuma gelen bir mesaj ardından yatırım yapmaya karar verdim. Bana düşük bir para ile tamamen yasal olarak getiri sunmayı vadettiler. İlk başta 2 bin TL’yi istedikleri IBAN’a havale ettim. Kısa bir süre sonra para yatırdığım fonun 120 bin TL olduğu haberi geldi. Bunun üzerine paramı çekmek istedim. Her şey bundan sonra başladı” ifadelerine yer verdi.

 

TEHDİT ETTİLER

E.K. “Her şey çok güzel gidiyordu. Sosyal medyadaki bütün yorumlar da olumluydu. Yorumlara kandım. Paramı çekmek isteyince benden 16 bin TL istediler. Nedenini sorduğumda da ilk yatırımım olduğu için vergi ve fatura bedeli olduğunu söylediler. 16 bin TL’yi ödemeyi reddettim. Paramı vermeyeceklerini söylediler. Yaptıklarının dolandırıcılık olduğunu belirtip 2 bin TL’mi geri isteyince de bize dolandırıcı iftirası atıyorsun deyip mahkemeye vermekle tehdit ettiler” dedi.

SAKIN DÜŞMESİNLER

E.K. “Vatandaşlar sakın bu oyuna düşmesinler. Bu işin şebeke olduğunu sonradan öğrendim. Çok kurumsal ve başarılı duruyorlardı. Paramı alıp üstüne tehdit ettiler. Gerekli evrakları aile avukatıma ilettim. Bu işin peşini bırakmayacağım” şeklinde konuştu.

Yayınlama: 22.01.2024
1.916
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.