Başkan Kaya’dan Üç Aylar ve Regaip Kandili mesajı.

Başkan Kaya’dan Üç Aylar ve Regaip Kandili mesajı.

Başkan Kaya’dan Üç Aylar ve Regaip Kandili mesajı..

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, bugün başlayan üç aylar ve yarın gece Regaip kandilinin idrak edileceğini belirterek mesaj yayınladı.

Başkan Kaya mesajında ; “ Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Regaib Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir. Müslümanlar arasında yardımlaşma, dayanışma, hayır ve iyilik duygularının artarak yoğunlaştığı kandil gecelerinde; sevgi, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini diliyorum. Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan özel ve güzel gecelerdir. Bu özel gecelerin, gönüllerimize huzur, insanlığa barış ve dünyaya adalet getirmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Geyveli hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek üçaylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, saygılar sunuyorum ” dedi.

Yayınlama: 02.02.2022
809
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.