Atalay ilk defa diyerek açıkladı!

Atalay ilk defa diyerek açıkladı!

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay bugün TÜRASAŞ Fabrikası’nda toplu iş sözleşmesi, işçi sorunları ve gündem hakkında açıklamalarda bulundu.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay TÜRASAŞ’ta basın toplantısı düzenledi.

Atalay’ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle; 

“Biz cennet bir ülkede yaşıyoruz. Hep beraber kimsenin doğduğu zaman anne babasını seçme şansı olmuyor. Biz de müslüman bir ülkede doğmaktan şükrediyoruz. Bize emeği olan hocalarımız, ailelerimiz var hepsinden Allah razı olsun. Pınarın şarıl şarıl aktığı yerde bir bardak suyun kıymeti yok. Yokluk da kötü bir şey. Çölde bir bardak duyun çok büyük kıymeti var. Depremden sonra ne oldu, kim gitti, kaldı, nasıl oldu hepsini ben biliyorum yaşadım. Burada önemli olan bacanın tütmesi. Ben yasama, yürütme ve yargı değilim. Ben hiç emekli, memur diye ayırmadım hepsi emekçi. Sabah akşam EYT’yi konuştuk, memurun kadrosunu konuştuk. 6 Şubat depremi geçti başımızdan, çok büyük bir afet. 1.5 ay oradaydım işçiler adına oradaydık.

MİLLİ TREN TOGG’UN GÖLGESİNDE KALDI

Devletin tek fabrikalarından bir tanesi burası. Bu fabrika ilk defa milli tren yaptı. TOGG’un gölgesinde kaldı.

“İLK DEFA TÜRK-İŞ TARİHİNDE TAM TALEBİMİZİ ALDIK”

Sözleşme görüşmelerine başladık. Sebebi de hayat pahalılığı açıkladığı rakama benzemiyor. 35 gün sözleşmeyi erteledik depremden dolayı. En son pazartesi akşamı cumhurbaşkanına anlattık derdimizi. İşçi, memur şunu alıyor diyorlar. İşçi de benim, memur da benim. Cumhurbaşkanı’na sunduğumuz teklifte 12-13 bin lira konuşuldu. Cumhurbaşkanı Pazartesi akşamı nasıl daha rahat olur diye sordu. Bizde 13 bin 450 lira dedik. İlk defa Cumhurbaşkanlığı’ndan tam zam talebini aldık. İnşallah maaşı 15 bin yapacağız. İlk defa Türk-İş tarihinde tam talebimizi aldık. 45’in tamamını aldık. Ortalama 49’a gelen arkadaşlarımız var. Öyle bölündük öyle ayrıştık ki. Bu vatan bizim biz burada yaşıyoruz. Ben teröre karşı olmaya devam edeceğim. PKK bu ülkenin düşmanı. Terör bu ülkenin düşmanı. Ben sendikalı bir isçiyim. TÜRKİŞ başkanıyım. Ne bakan olurum ne siyasetçi olurum memnunum. Sağcı solcu yok. Vatana ihaneti olmasın sağcı da benim solcu da.

TAŞERON İŞÇİ

Çok fazla taşeron var. Taşeronu bu ülkeden silmek lazım. Vergiyi sabitlemek ve taşeronu ülke gündeminden silmek istiyorum. Ülkemizde örgütlülük çok az. Mecliste küçük esnaf işçi çok az. Mecliste yüzde 85 iş veren var. Böyle olur mu?

“BİZ SİYASİ PARTİLİ DEĞİLİZ”

Bu ülkede şiddet dilinden vazgeçmesi lazım. Bu ülkenin bize ihtiyacı var. Hepimiz siyaha siyah, doğruya doğru demek zorundayız. Benim seçimime Amerika karışmasın, Avrupa karışmasın, terörist karışmasın. Seçimi siz yapın, biz yapalım. Pazartesi günü bu tezgahın başın biz geçeceğiz. İyi ile kötüyü ayırmazsak bunlar bizi linç eder. Bu ilkede çoğu siyasi partinin gazetesi televizyonu var. Bu ülkede 98 kadar MİT’in parasını Amerika verdi kimse kusura bakmasın. Yerlilik çok azdı. Şimdi milli trenle, TOGG ile övünüyorum. Bizim askerimiz o kadar güzel mücadele ediyor ki onlara teşekkür ederim. Biz siyasi partili değiliz. Benim sadece tuttuğum bir takım var oda Sakaryaspor.

Yayınlama: 12.05.2023
601
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.