Asgari ücrete zam gelecek mi? Ergün Atalay’dan flaş açıklamalar…

Asgari ücrete zam gelecek mi? Ergün Atalay’dan flaş açıklamalar…

Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücrete yapılması gündemde olan ek zamda… Hürriyet yazarı Hande Fırat, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi yazdı.

Asgari ücrete zam gelecek mi? Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücrete yapılması gündemde olan ek zamda… Ak Parti cephesi temmuz ayında asgari ücrete zam yapma sinyali verirken zam oranının ne olacağı merakla bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Erdoğan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile geçen hafta bir görüşme yaptı. Görüşme sonrası açıklama yapan Atalay, Erdoğan’ın asgari ücret ile ilgili; “Ben olanların farkındayım, çalışmalarımız var” dediğini aktardı.

Hürriyet yazarı Hande Fırat, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi yazdı.

DÜZENLEME GEREKİYOR

Görüşmenin detaylarını Hande Fırat’a anlatan Atalay, Erdoğan’a “Bir an evvel asgari ücretliye, işçi emeklisine, dar sabit gelirliye, işsize düzenleme gerekiyor; nefes alacakları, onlara oksijen olacak bir düzenleme lazım” dediğini söyledi. Atalay, Erdoğan’ın durumun farkında olduğunu belirterek, “Zam için ‘var’ da demedi, ‘yok’ da. Ama dikkatle dinledi” dedi.

ARTIK TAHAMMÜL KALMADI!

Atalay, vatandaşlardan izlenimlerini de şu şekilde anlattı: “Artık tahammül kalmadı… Zam yapıp enflasyon da böyle artmaya devam ederse zam yapmanın da manası olmaz. Enflasyonla mücadele mutlaka şart. Tahammül kalmadı. İktidar ve muhalefet enflasyonla birlikte mücadele etsin. Sonra sandıkta kim kime istiyorsa oy versin. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplanması için bakanın çağrıda bulunması yeterli. Ok yaydan çıktı. Bir iyileştirme yapmak zorundalar. Yapmazlarsa aralık ayına kadar ne asgari ücretli tahammül eder ne de hükümet.”

Hande Fırat’ın yazısı için TIKLAYIN…

Yayınlama: 24.06.2022
1.136
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.