Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Eylül 2013 | Alt Haberler, Dünya, Yaşam

Taraklı İlçesi, ” Türkiye Ulusal Destinasyonu” Ödülünü Aldı

Taraklı İlçesi Türkiye Ulusal Destinasyonu Ödülünü Aldı2Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi’nin (EDEN), Türkiye Ulusal Destinasyonu olarak seçilen Sakarya’nın Taraklı İlçesi ile proje finalistleri Karaman ve Seferihisar ödüllerini aldı.

Devlet Resim Heykel Müzesi nde düzenlenen törene Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, Sakarya Milletvekilleri Ayşenur İslam, Sakarya Millet vekili, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Seferüstün, Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Belediye Başkan yardımcısı Naim Nalbant, Karaman Taşkale Belediye Başkanı Muhittin Sunaoğlu, Seferihisar Başkan Yardımcısı Osman Kocaman ile çok sayıda davetli katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı na, 2013 yılı için yapılan 30 başvuru içerisinden, Türkiye Ulusal Destinasyonu olarak seçilen Taraklı nın ödülünü Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Seferihisar ın ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Osman Kocaman, Karaman ın ödülünü ise Karaman İl Kültür Turizm Müdürü Cengiz Orta aldı.

Ödüle layık bulanan merkezlerin ortak özelliğinin sahip oldukları doğal kaynakları turizme kazandırma çabaları olduğuna işaret eden Bakanlık Müsteşarı Özgür Özaslan, çalışmaları övgüye değer bulduğunu söyledi.

Anadolu coğrafyasında son yıllarda kültür ve turizm alanında büyük ve güzel bir rekabetin olduğuna vurgu yapan Özgür Özaslan, belediyelerin, ilçelerin, illerin daha fazla çekim unsuru olabilmek için neler yapması gerektiği konusunda Bakanlıkla irtibat halinde yeni projeler ürettiklerinin altını çizdi.

Saklı kalan güzelliklerin keşfedilmesi, değerlerimizi bugünkü nesillere ulaştırıp, gelecek nesillere de sunacak çalışmaların önemine işaret eden Özaslan, Taraklı nın bu kapsamda takdirle karşılandığını söyledi.

 

1074 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle