Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Eylül 2012 | Gündem, Röportajlar

Değerli geyvemedya.com okuyucuları..

Bugün  Belediye Başkanımız Sayın Murat KAYA ve beraberinde İl Genel Meclis Üyesi Neşet  ÇAKIR’ıda alarak  akşam serinliğinde esen rüzgarın uğultusu eşliğinde geleceğin Geyve’sini yaratma düşüncesinde yapılacak etüt-projelerin yerlerini görmek ve yapılan projelerinde son durumlarını kontrol edebilmek maksadı ile Yeşil Geyvemizin çehresinde dolaşmaya çıktık.

Başkanımıza kıymetli vaktini bizlere ayırdığından dolayı http://geyvemedya.com ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Başkanımızın bu röportajı bizlerle yaparken yüreğindeki Geyve sevdalılığı ve gönlündeki hayallerini bizimle paylaşırken heyecanı gerçekten görülmeye değerdi.Bizlerde bu heyecanı Başkanımızla birlikte yaşarken Geyveli olmaktan büyük onur duyduk.

Belediye Başkanımıza ilk sorumuz Geyvelilerle bu gönül dostluğu köprüsünü nasıl kurdunuz oldu…

Başkan Murat KAYA kısa ama öz verdiği cevapta Geyve’nin bağrından çıkmış bir esnaf babanın çoçuğu olduğunu  yüreğindeki Geyve sevdalılığını her daim taşıdığını söyleyerek bu kadir şinas Geyve halkıma hizmet etmekten büyük onur duyduğunu söyleyerek gönül köprüsününde bu manevi diyalogdan geçtiğini söyledi.

Yol boyunca sohbet ederken Başkanımıza Geyvemizin giriş çıkışları yakışmıyor ne olacak bu yollarımızın hali diye sordum..

Belediye Başkanımız şöförü Ali Bey’e işaret ederek aracımızı önce Eşme yolu sonra Doğantepe yoluna yönlendirdi.Ve içindeki heyecan ile anlatmaya başladı..

Yaptığımız proje ile ilk etapta Eşme yolu Pomaklar girişini her iki taraftan 1,5 mt. genişleterek yolu  15 mt. ye çıkartıp ve Cezaevi karşısındaki virajıda kaldırarak bu arayı en kısa zamanda  hizmete açmayı düşünüyoruz.Zaten ilk çalışmalarımız da başladı..Doğantepe tarafından girişi ise Eşme giriş yolu bittikten sonra yine kenarlardan 2 şer mt. alarak 20 mt.
çıkararak Geyvemizin Taraklı girişinide düzenlemiş olacağız.

Taraklı yolu girişine  bakmaya giderken   Mezarlığımızın yanından geçerken  her fani bir gün muhakkak ölümü tadacaktır   gayet içtenlikle  ne olacak bu Geyve’min mezarlık sorunu diye sordum…

Başkan Murat Kaya isabetli bir soru diyerek Taraklı yolu çıkışında ormanlık alan içersindeki yeni mezarlık sahası alanını görmeye gittik..Mezarlık yerine geldiğimizde mis gibi çam ağaçlarından oluşmuş araziyi gösteren Başkanımız işte Geyvemizin yeni mezarlık alanı bu gördüğümüz 50 dönüm arazidir diyerek ilk müjdeyide böylecene geyvemedya .com kanalı ile Geyve’li hemşerilerime duyurmak istiyorum dedi.Burasının tımar ve bakım çalışmalarının orman İşlteme Müdürlüğü tarafından yapılıp kendilerine teslim edileceğini söyleyen Kaya, bu yeni mezarlığımızda parsel değilde sıra veya en fazla ikili defin çalışmaları üzerinde özenle duracaklarını belirtti.

Yeni mezarlık yerini görüp dönerken Bağcaz-Setçe boğazından gelen Karaçay dersinin etrafındaki çöp yığınları gerçekten bizleri çok üzdü.Bu konuyu Başkanımıza sorduğumuzda, artık buraya çöp dökülmediğini Karaçay deresi üzerinde başlattığımız ıslah projesini buraya kadar uzatmak istediklerini ve bu Karaçay deresi üstündeki 3 köprü arasınada yürüyüş ve bisiklet yolu, aile çay bahçeleri ve rekreasyon alanı olarak  düzenleme projelerinin devam ettiğini söyledi.

Ayrıca Doğantepe Köprüsü ile Eşme Işıkları arasında kalan bölgeninde mücavir alan içersine alınarak Geyve’nin çehresinin değiştirilmesi konusunda çalışmaların son aşamaya geldiğini söyleyen Başkan Kaya bu yeni bölgede yolların geniş alt yapı derdinin olmadığı yeni yerleşim yerleri yaratmanın en büyük hayali olduğu söyleyerek TOKİ’ninde bu alana kurulacağını
söyledi.

Eski yapısındaki adıyla İngiliz Köprüsü yeni adıyla artık Pomaklar Köprüsüde dediğimiz köprü üzerinden geçerken başkanımıza bir serzenişte bulunarak başkanım hayvan pazarı buraya hiç yakışmıyor dedim..

Başkanımızda size bir sürprizim var diyerek yolun sonunu bekleyiniz diyerek bizleri meraklandırmaya başladı..

Bizim meraklandığımız gibi sizlerde meraklandıysanız bu sıcak sohbetimizi sonuna kadar okumalısınız

Yolculuğumuz artık bitecek derken Eşme sapağındaki ışıklardan Geyve istikametine döneceğimiz anda aklıma yeni köprü bağlantı yolu projesi geldi.

Bunu Başkan Kaya ilede paylaşarak  Başkanım köprüden artık 2023 de geçeriz diyerek biraz ortamı şenlendirme
mahiyetinde soru sorarak köprünün son durumu hakkında  bilgi almaya çalıştım..Ama başkanımızı durdurana aşk  olsun.Ali bey arabayı sürermisin Bağlantı yolu Köprü projesine diyerek bizleri bir kez daha şaşırttı.

Evet şimdi burayı lütfen dikkatli okuyunuz..Çünkü bende gördüklerime inanamadım..Çünkü 352 mt.lik Tren yolu köprüsünün ayaklarının temelleri atılmış, Köprü ile E-25 Bağlantısını sağlayacak 20 mt.lik yolun alt yapı hazırlık çalışmaların bitmek üzere olduğunu hele hele o bölgede mütahit firmanın ulaşımı kolaylaştırmak adına Sakarya nehri üzerinde ilk köprü bağlantısını gerçekleştirdiğini  gördüğümüzde gerçekten çok şaşırmıştım.

Bu kadar kısa sürede bu işlerin nasıl bitirildiğini sorduğumuzda bu işe Hükümetimiz 40 trilyon Türk Lirası Ödenek ayırdı.Bu ödeneğin gramını bile iyi değerlendirerek mütahit firmayada geceli gündüzlü destek vererek işin bu noktaya gelmesini sağladıklarını söyleyen;

Başkan KAYA, bu vesile ilede  projede katkısı bulunan Milletvekilim sayın Şaban DİŞLİ’ye, Ulaştırma Bakanımız sayın Binali YILDIRIM’a ve Başbabakımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a şahsım ve kadir şinas Geyveli vatandaşlarımız adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Köprü projesinden sonra Başkanım artık yeter  bunları yazacak kalem bulamayacağımızı söylediğimde daha dur diyerek Kilitli Parke tesisinin önünde aldık soluğu..

Buradaki muhteşem çalışmayı gördüğümde gerçekten dudağım uçukladı diyebilirim..Sordum Başkanımıza, Geyve belediyesi bu  tesisi kurmaktan bu kadar aciz bir Belediye miydi.

Başkan Murat KAYA; Geyve’mizin ihtiyacı olan Kilitli Parkemizi burada TSE standartlarında üretmenin mutluluğunu taşıyoruz.Geyve Belediyesi bu tesis sayesinde 11 TL.ye mal ettiği 8. cm.lik Kilitli parkeyi 5 TL’ye imal ederek adeta Geyveli ye balık yemeyi değil balık tutmayı öğretmiştir.Bu tesisin Belediyeye maliyeti görünüşte çok gibi görünsede hizmet yönünden verdiği yararını ölçmek mümkün değildir.Günlük imal ettiğimiz 600 m2 kilitli parke ve Bordür taşı ile Geyve’mizde düzenlenmemiş hiç bir sokak ve cadde kalmayacaktır.

Çok çalışan Geyve’de gönüllerde taht kuran Başkanımız sayın Murat KAYA yazımızın ortasındaki sürpriz bombasını burada patlatarak aracı Safıbey yolunda boş alanda durdurarak işte diyerek yeni hayvan pazarımızıda buraya 150.00,00 Tl maliyet ile kurucaklarını söyleyerek ilk müjdeyide Geyve’lilere bizlerin vasıtası ile vermiş oldu.

Başkanım bizler yorulduk artık dönelim dediğimizde Ben Geyve’me hizmet etmeye talip oldum Kadir şinas  vatandaşlarımda bana güvenerek beni bu makama getirdiğini, asla yorulmak gibi bir kelimenin lügatlarında olmadığını
söyleyen Kaya, Makamların gelip geçici olduğunu söyleyerek Geyve’de kalıcı bir iz bırakabilmek adına gecemi gündüzüme katarak hizmet etmeye çalıştığını ve Yüreğimdeki Geyve sevdalılığım ile hayalerimdeki Geyve adınada çalışmaya devam
edeceğini söyleyerek ilçemin güzel insanlarına selam ve saygılarını sunarak iyi akşamlar temennisi ile bu yorucu ama zevkli ve heyecanlı yolculuğumuzun sonuna geldik.

Bizde  http://geyvemedya.com olarak Geyve mizin sesi olmaya devam edeceğimizi söyleyerek hizmet adınada bizlere  böyle bir heyecan dolu yolculuğu yaşatan Geyvelilerin gönlünde taht kuran değerli Başkanımız Sayın Murat KAYA’ya teşekkürlerimizi sunarak tüm okuyucularımıza selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

Erdinç TUNA-http://geyvemedya.com

7386 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz

dondurma

Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

“Sevdam Geyve, Hayellerim Gerçekleşiyor”… için 13 Yorum

 1. ugur diyor ki:

  geyve seninle gurur duyuyor başkanım…

 2. mavici_54 diyor ki:

  Adeta emeklemeyi bile unutmuş Geyve’mizi 100 metre koşucusu yapmış Başkanımız:)

 3. ERTÜRKLER PİLİÇ MARKETLERİ diyor ki:

  Böylesine müjdelerle dolu röportajınızı sonu na kadar okumamak zaten bir elzem olurdu. GEYVE miz için yapılan her bir proje, yatırım ayrı bir önem taşımaktadır. siz medya kısmı da bu hizmetlerin bir ayağı gözü kulağı teşkil etmektedir. sn. Başkanımıza şahsım ve kurumumuz adına başarılar dilerken Geyve’nin güzide sanal medyası’na, GEYVE MEDYA ailesine de başarılarınızın devamı ve öncü ilkelerinizle, doğruyu, başarıyı, hizmeti ele alacağınıza güvenimiz tam saygılarımla…. ERTÜRKLER piliç marketleri Taş.San.Tic.Ltd

 4. Şeref Elma diyor ki:

  Başarılar Taş Taş Üzerine koyanın yanında oluruz..

 5. Mustafa YILDIRIM diyor ki:

  Sayın Başkanım….
  Bunca zamandır yapılmayan ama hep yapıldı yapılacak gibi söylemlerle avutulan biz Geyveliler ekibinize güvenerek desteğimizi verdik..
  Bizleri mahçup etmediniz..
  Geyve tarihinde görülmedik değişimlere sayenizde imza atıyor…
  Bunu görmeyen gözlere artık ne desek boş…
  Ama Geyvenin neresinde konuşursanız konuşun hatta bırakın Geyveyi Pamukovada-Taraklıda-Alifuatpaşada-Adapazarında sizden o kadar çok söz ediliyorki..
  Bir geyveli olarak gurur duyuyorum…
  Sağolun varolun..
  Biz Geyveliyiz..
  Bize adımıza yaraşır şekilde itibar gösterenleri biz omuzlarımızda taşırız..
  Sizlerde öylesiniz bunu bilesiniz

 6. Yunus GENÇ diyor ki:

  Herşey İyi Güzelde
  Kesinleşmiş mahkeme kararları olduğu halde milletin alacağını neden ödemiyorsunuz.
  Seçim yatırımı deyip milleti neden mağdur ediyorsunuz?

 7. Mehmet KARCI diyor ki:

  Hepimizin ortak paydası olan GEYVE’mize kim taş üstüne taş koyarsa ALLAH ondan razı olsun. Şuan yapılması gereken ne varsa el ele vermeli, ilçemizin hızla kalkınmasına yardımcı olmalıyız. Ön yargıları bir kenara itip samimiyetimizi göstermeliyiz ki gelecek genç nesillerin yaşanabilir bir GEYVE’si olsun… Unutmayalımki makamlar, mevkiler geçicidir! amblem siyaseti yapmak yerine, mevcut belediye başkanımız Syn Murat KAYA’nın projelerinin önündeki engeller neyse… hep birlikte engellerin aşılmasını sağlamaktır. Asıl olan, gerçek olan birşey varki… Mutlaka kazanan GEYVE olmalıdır… Hayali GEYVE’mize hizmet olanın yanında olmalıyız ALLAH kolaylık versin, yardımcısı olsun… HAS PARTİ SEÇİM İŞLERI MEDYA VE TANITIM GEYVE İLÇE BASKANLIGI…

 8. Cafer Yılmaz diyor ki:

  Karcı kardeşim..sende Başkanın yaveri gibi her şeye bir ygorum yazıyorsun…Para ilemi tuttular seni yoksa

 9. Mehmet KARCI diyor ki:

  Amaç geyvemse… Bu gençliğin geleceğiyse aşmalıyız bu düşünceleri. Ben Syn Murat KAYAnın yaveri falan değilim. Bizim inancımızda kula kulluk yok bunu böyle bilesin. Hepimizin mutlaka ortak hedefi GEYVE olmalı… Senci-Benci değil mutlaka BİZ olmalıyız. Başka türlü büyümemiz marka ilçe olmamız mümkün değil. Zincirleri kırmalıyız sahip çıkmalıyız canım kardeşim. Herşeye kötü kötü deyip iyiyi bulamazsın. Iyisini benimsemeli kötüsünü hep birlikte eleştiririz ama asla ön yargılı olmamalıyız unutmaki hepimizin evladı var kazanan GEYVE OLMALI… ayrıca ben AKPARTILİ değil HAS PARTILİYİM canımdan bedenimden vaz geçerim ama asla ve asla kula kulluk yapmam… Saygılarımla…

 10. İlhan KAÇAR diyor ki:

  Sanırım ortada gözle görülür yapılmış bir şey yok,sadece yapılacak olan projelerden bahsedilmiş.Geyveli sizleri bu işleri yapasınız diye seçti,sözde verdiyseniz yapmanız gerekiyor.Geyveliler hizmetlerin en güzeline layıklar. Benim anlayamadığım bir durum var kilitli parke fabrikası için kullanılan söz, Geyvelilere balık yemek yerine balık tutmayı öğretmiştir kelimesidir.Hani fabrika kurulur,yada insanlar mahsullerini değerlendirdiği bir yer kurulur,insanlar geçimlerini sağlarlar da balık yemek yerine balık tutmayı öğrettik dersiniz.Ben yapılan tesisi küçümsediğimden dolayı söylemiyorum ama sanki bu hazırlanan yazı reklam kokuyor,trübünlere hazırlanmış gibi geliyor.İnşallah yanılırım.Çünkü Geyveli en güzelini,en iyisini hakediyor.

 11. misafir diyor ki:

  fotograf cektirmekten başka bir işe yaradıkları yok.sadece bu işi güzel beceriyor bütün teşkilat.yan gelip yatın sayılı gün çabuk gelip gecer…..

 12. ADNAN DİNCER diyor ki:

  Faniler ancak mezarda istirahate geçerler.İmanı salihlerin kabri cennet bahçesinden bir bahçe olur.En büyük hakim vicdanımızdır.Başkanımızın çalışmalarında başarılar dilerim.Sözlerini bir biryerine getiriyor.Tüm islam aleminin ramazanını kutlar iki cihan saadeti dilerim.İnsanlar çığ gibi ehli sünnet yolunu tercih ediyorlar.İslam dini tek hak dindir ve tüm cihan bunu içine sindirecektir.Yeterki biz iman edip hak din islam dinini beyinleri çatlatıncaya kadar tebliğ edelim.Hidayet Allahtandır.Diğer dinler hükmünü yitirmişlerdir.Allah milletimize ve islam alemine zeval vermesin.En derin saygılarımla.

 13. majesteleri diyor ki:

  sayın başkanım icraatlardan memnunuz,başarılarınızın devamını dileriz lakin doğalgaz çalışmalarından sonra tekrar döşenen parkelerin hiç hayrı yok.ağa sokak ve karaağaç caddesini gördünüzmü bilmiyorum ama hiç iyi olmamış.belediye olarak siz döşettiriyorsanız ustanın kulağını çekin,mütahide verdiyseniz onu değiştirmelisiniz bence.halk bundan memnun değil.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2015 . Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır. Günlük Ziyaretçi: 2834
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
istanbul escort ankara escort beylikdüzü escort escort escort bayan acıbadem escort adalar escort aksaray escort anal escort arnavutköy escort tüvtürk tüvtürk randevu araç muayene randevu