Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Eylül 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Yaşam

Gene Orman Yangını…

 

orm yangın.13Geyve İlçesi Epçeler Köyü ile Akkaya Köyü arasında çıkan orman yangınında; 10 Hektar alan yandı.

Saat 17.15 civarında, Sakarya Nehri kenarındaki Dereköy yolu civarında bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yagınında, rüzgarın da etkisiyle güçlenen alevler 10 hektarlık bir sahada bulunan; kızılçam, meşe, zeytin, meyve ağaçlarını yaktı.

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Yangın Müdahale Ekibi, yangına hemen tüm ekipmanları ile müdahale etti. Ekibe destek olarak; Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü Yangın Müdahale Ekibi, Bilecik Orman İşletme Müdürlüğü Yangın Müdahale Ekibi de geldi. Söndürme çalışmalarına İstanbul ve Bursa İllerinden gelen 2 adet Yangın Söndürme Helikopteri de destek verdi. Yangın söndürme çalışmalarında; 7 arazöz, 5 tanker, 120 işçi, 15 Orman Muhafaza Memuru, 18 Jandarma, 80 köylü görev aldı.

Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal yangın ile ilgili olarak şu kısa açıklamayı yaptı: “Saat 17.15 civarında başlayan yangına Ekiplerimiz hemen müdahale etti. Rüzgarın yavaşlaması, söndürme çalışmalarında kısa sürede sonuca ulaşmamızı sağladı. Rüzgarın etkisi ile sürüklenen alevlerin civarda bulunan evlere zarar vermemesi için arkadaşlarımız olağanüstü gayret gösterdi. Kontrol altına alınarak söndürülen sahada soğutma çalışmaları sürdürülüyor. Vatandaşlarımızı, orman yangınları için kritik olan şu günlerde daha dikkatli olmağa davet ediyorum.”

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1054 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle