Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ocak 2012 | Eğitim, Manşet

 
Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci, 20 Ocak Cuma günü karne heyecanı yaşayacak

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci, 20 Ocak Cuma günü karne heyecanı yaşayacak.2011-2012 eğitim öğretim yılının 19 Eylül 2011’de başlayan ilk yarısı, bu hafta cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili 23 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

2 HAFTA YARI YIL TATİLİ

Öğrenciler karnelerini aldıktan sonra tatile çıkacak. Öğrenciler ve öğretmenler yaklaşık 2 hafta tatil yapacak. Okula bu yıl başlayan 1 milyon 259 bin ilköğretim öğrencisi ilk kez karne ile tanışacak.

2. YARI 6 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Eğitim öğretim yılı 8 Haziran Cuma günü tamamlanacak. Milli Eğitim Bakanlığının FATİH projesi de ikinci dönemden itibaren hayata geçirilecek. Projenin belirlenen 17 ilde ilk uygulaması yapılacak, okullar akıllı tahtalarla donatılacak. Öğrencilere ve öğretmenlere yaklaşık 12 bin tablet bilgisayar dağıtılacak.

2. DÖNEM SINAVLARLA GEÇECEK

İkinci dönem, ilköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek. İlköğretim ikinci kademe öğrencileri Seviye Belirleme Sınavları’na (SBS) katılacak. Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre, SBS ile Parasız Yatılılık Bursluluk Sınavı, ilköğretim 8. sınıf öğrencileri için 9 Haziran tarihinde yapılacak. İlköğretim 5, 6, 7. ve ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıfların gireceği Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 10 Haziran tarihinde düzenlenecek. Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 1 Nisan Pazar günü yapılacak. Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) başvuru tarihi 24-30 Nisan tarihleri arasında alınacak. LYS, 16-17 Haziran ve 22-24 Haziran tarihlerinde beş oturumda gerçekleştirilecek.

1300 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Öğrencilerimiz Yarı Yıl Tatiline Giriyor. için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    2011-2012 egitim öğretim yılı, yarı yıl tatiline 20 OCAK 2012, cuma GÜNÜ BAŞLAYACAK.Tüm birim olarak öğrencilerin istitat ve kabiliyetlerine göre bilgilendirildi.Kimi çalışmalarından dolayı teşekkür,takdir ve onur belgesi alacaklar.Karnelerinde 3,2,1 olanlar ise derslere ve etkinliklere katılmada yetersizliklerden dolayı başarısız olmuşlardır.Onlarında ikinci dönem durumlarını değerlendirerek başarılarını artırmaktır.Velilerden sağ duyulu anlayış ve hoş görü ile tatillerini zehir etmeyelim.Çocuklar bizim geleceğimiz.Başarı kadar başarısızlıklarında sizinde payınız vardır.Kendimizi bir muhasebeye çekmeliyiz.ÖZ ELEŞTİRİMİZİ YAPMALIYIZ.Ben nerede hata yaptım diye.Öğrenci,öğretmen veli üçlü saç ayağı, iyi dialoğ kurmalıdır.Haydi tatile.Bunu hak ettiniz.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle