Valilikten kuvvetli kar yağışı uyarısı!

Valilikten kuvvetli kar yağışı uyarısı!

Valilik tarafından yapılan meteorolojik uyarıda, şehrin yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği belirtildi. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ise dikkatli olunması vurgulandı.

YILIN İLK KARI DÜŞTÜ

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Sakarya’nın yüksek kesimlerinde kar yağışı şehrin yüksek kesimlerinde etkili olmaya başladı. Yılın ilk karını bugün Hendek ilçesi Dikmen Mahallesi’nin yüksek kesimlerini beyaza bürümüştü.

VALİLİK’TEN KAR UYARISI

Valilik tarafından yapılan meteorolojik uyarıya göre ise; akşam saatleri itibariyle Sakarya’nın yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği belirtildi. Valilik, olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olunması gerektiğinin de altını çizdi.

BUZLANMA VE DON OLABİLİR

Valiliğin sosyal medya hesabından vatandaşın dikkatine sunulan meteoroloji uyarısında şu ifadeler yer aldı; “Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerinin yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Yayınlama: 10.01.2024
1.979
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.