Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Haziran 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

Mustafa Aşçıoğlu Sayıştay Savcılığına atandı.

Aşçıoğlu’na Önemli Görev

Geyveli bürokrat Mustafa Aşçıoğlu Sayıştay Savcılığına atandı.

Başkent Ankara’da Geyveli hemşerilerimize zor ve önemli görevler verilmeye devam ediliyor. Sayıştay daire Başkanlığına atanan Mehmet Bağcaz’ın ardından Sayıştay savcılığına da ilçemizin yetiştirdiği başarılı bürokratlardan Milli Emlak Genel Müdür yardımcısı Mustafa Aşçıoğlu atandı.

Maliye Bakanlığı’nın Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Sayıştay Savcılığına 23.06. 2017 tarihli Resmi gazetede yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın imzaladığı üçlü kararname ile Milli Emlak Genel Müdür yardımcısı Mustafa Aşçıoğlu’nun ataması gerçekleştirildi.

Sayıştay daire Başkanlığına atanan Mehmet Bağcaz’ın ardından Sayıştay savcılığına da ilçemizin yetiştirdiği başarılı bürokratlardan Milli Emlak Genel Müdür yardımcısı Mustafa Aşçıoğlu’nun atanması ilçede memnuniyet yarattı.

Mustafa AŞÇIOĞLU Kimdir ?

1960 yılında Sakarya’nın Geyve İlçesi safibey Köyünde doğdu.

İlkokulu Safibey Köyünde (1966-1971), Ortaokul ve liseyi Sakarya Arfiye Öğretmen Lisesinde, ( 1971-1977) Üniversiteyi ise Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı.

1983 yılı sonunda Maliye ve Gümrük bakanlığında Stajyer Milli Emlak Kontrolörü olarak memuriyet hayatına başlayan Aşçıoğlu, Maliye Bakanlığında; Milli Emlak Kontrolörü, İdari ve mali İşler daire Başkan yardımcılığı, Milli Emlak Baş Kontrolörü, Milli Emlak Kontrolörleri Kurulu Başkanı ve Milli Emlak Genel Müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Sayıştay Savcılığına atanan Mustafa Aşçıoğlu 7.Haziran.2015 Genel seçimlerinde Ak Parti’den Milletvekili Aday, Adayı olabilmek için Maliye Bakanlığı Milli Emlak genel Müdür yardımcılığı görevinden istifa etmişti.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

4116 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Mustafa Aşçıoğlu Sayıştay Savcılığına atandı. için 1 yorum

  1. YÜCEL TEKİN dedi ki:

    Seninle gurur duyuyoruz…Başarıların devamını bekliyoruz.İnşallah önünüz çok açık.senin gibi alt yapısı düzgün insanların güzel mevkilerde olması bu vatana millete hayırlı uğurlu olacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle