Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Ekim 2012 | Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Karaçay 2. Kısım çalışmaları tam gaz devam ediyor.

Karaçay Deresi Islah Projesi kapsamında 2. Kısım olarak ihaleye çıkarılan Erzurum Mahallesi ile Sağlık Meslek Lisesi önü ve hayvan Pazarı kısmındaki taş örme çalışmaları devam ediyor.

Proje 1.064.296 liraya mal olacak

Geyve Karaçay Deresi Köprüsü, Sakarya Nehri arası Karaçay Deresi 2. Kısım Taşkın Koruma çalışmalarının ihalesi Ağustos ayında yapılmış ve bu ihaleyi İTİMAT İth. İhracat ve San. Ltd.Şti. yaklaşık 1.064.296,62 Lira vererek kazanmıştı.

Karaçayın çevresi değişecek

Başkan Kaya; yıllardır ilçe merkezinde temizliği bile yapılmayan karaçay deresi ıslah çalışmalarımızın 2.etabı devam ediyor.Erzurumlular sokağa kadar olan kısmından sonra şimdide sağlık meslek lisemizin önünde çalışmalarımız devam etmekte olup,ıslah çalışmalarından sonra peyzaj çalışmaları başlatılacaktır. Halkımıza hayırlı olsun, dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1873 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Karaçay Deresinin Çehresi Değişiyor.. için 2 Yorum

 1. Vizyon - Yeni bir proje yoruma açık dedi ki:

  Sayın Başkanım,
  Geyve için çok güzel bir proje yıllardır beklenen oldu. Hayırlı olsun Geyveye.
  Geyve’nin vizyonuna uygun Geyve’ye 2.nci bir Cadde adımı atsan. Şimdi Alifuatpaşa Geyvenin mahallesi oluyor. Çarşıdan üniversitenin yanında ki demir köprüden (tabi daha iyi bir köprü yapılması şartıyla) taa Alifuatpaşaya kadar Sakarya Nehrinin oraya kadar lüks bir cadde projesi. Yeni iş alanları bisiklet yolları, yaya yolları bi nevi Bağdat cad veya İstiklal caddesi tarzında. Hem Geyveye yeni bir soluk yeni bir yerleşim gezme mekanları oluşur. Sizce böyle bir şey nasıl olur. Okuyuculara da sormak gerekir? İmkansız yoktur sadece zaman alır dimi başkanım. Saygılarımla..

  • ayşin dedi ki:

   evet çok güzel olur ve dahası,sayın başkanım sağlık mesleği de geçseniz,Abdürrahim Kır’ın soğuk hava deposunun biraz ilerisinden karaçaya bağlantı yapıp güzel piknik alanları yürüyüş yolları yapsanız,yürümek istediğimizde egzoz dumanından,yazın tozdan,kışın çamurdan yürüyemiyoruz……..Eşme köyüne bir piknik alanı yapıldı harkes oraya koşuyor,Geyvemizin bir eksiği bu,hiç sosyal hayatımız yok……..saygılarımla

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle