Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Eylül 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Sakarya, Videolar

Kadın Çiftçiler Sertifikalarını Aldı…

 

çiftçi.18Geyve İlçesi Ziraat Odası  tarafından organize edilen, İlçe HEM Müdürlüğü tarafından desteklenen “Kadın Çiftçi Eğitimi Kursu”nu başarı ile tamamlayan kadın çiftçilere sertifikaları, “ELMAS Otel”de düzenlenen törenle dağıtıldı.

Törende; Adapazarı, Akyazı, Geyve, Sapanca, Karasu, Kocaali ilçelerindeki kursları bitiren 322 kursiyerin belgeleri dağıtıldı.

Sertifika Dağıtım törenine; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, AKP Sakarya Milletvekilleri, AKP Sakarya İl Başkanı, Sakarya B.Şhr.Bl.Bşk. AKP Sakarya İl Başk. ATSO Başk. Şinasi Bayraktar, Adapazarı ve İlçeler Ziraat Oda Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve Kaymakamları, bayan çiftçiler katıldı.

Geyve İlçesinde; İlçe Ziraat Odası tarafından organize edilen ve İlçe HEM Müdürlüğü tarafından açılan “Kadın Çiftçi Eğitimi Semineri”ne 49 kadın çiftçi katıldı. İlçe Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlen bu kurslara İlçemizden 49 bayan kursiyer katıldı ve törenle sertifikalarını aldılar. Kadın Çiftçi Eğitimi Seminerine katılan kursiyerlere; Toplumsal Cinsiyet Eğitim – Girişimcilik, Liderlik ve Kadın – Gıda Hijyeni ve Muhafazası – İklim Değişiklikleri ve Kadın – Kooperatifçilik – Zirai Mücadele İlaçlarının Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar konularında bilgiler verildi. Kadınlarımızın çiftçilik konusundaki duyarlılıkları ve öğrenme heveslerine saygı duymamak mümkün değil. Kendilerine başarılar diliyorum.”

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

1280 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle