Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Kasım 2011 | Gündem, Manşet, Siyaset

Türk Milliyetçiliği ve Alparslan Türkeş’ Konferansı İlgi Gördü…

Geyve Ülkü Ocaklaı tarafından düzenlenen; ‘Türk Milliyetçiliği ve Alparslan Türkeş’ konferansı ilgi gördü.

Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen konferansta; Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Vahit Türk, dinleyenlerine Türk Milliyetçiliği konusunda bilgiler aktardı. Konferans sonunda Türk, yöneltilen soruları cevapladı.

Konferansta konuşan Türk özetle şunları söyledi: ‘…Fars tarihi, Arap Tarihi, Afrika Tarihi, Avrupa Tarihi yazmak için Türkleri dikkate almak zorundasınız.Şanlı tarihi olanların torunlarına bu gün yakışıyor mu? Taşımağa omuzlarımız küçük kalıyor. Zihni sapmaların çoğu bu tarihin yükünden doğuyor, eziklikten doğuyor. Hiçbir kavmin yapmadığını Türkler yaptı, komşusunu dönüştürmedi. 30 yıl Fransızlar Afrikayı işgal etti, Fransızca Afrikanın dili oldu.  İyisiyle kötüsüyle Osmanlı benim atam, insan atasından utanmaz sahip çıkar… Milliyetçilik duygusu olmadan istiklal savaşı yapamazsınız. Bu duygu zor zamanlarda insanları şaha kaldırır… Çok yakın bir zamanda Atatürk ve Türklük tartışılacak. Türkü seven bu tartışmadan karlı çıkmayacak, İngiltere, İsrail, ABD karlı çıkacak… Türkeş’in mücadelesinde 3 konu başlığı vardır; Fikri Mücadele(Ülkü Ocakları; fikir kulüpleridir), Siyasi Mücadele(MHP;parti oy almağa çalışır), Sanat Mücadelesi(TÜMFED)…’

Konferansa; MHP Geyve İlçe Başkanı Ali Demir, Geyve Ülkü Ocakları Başkanı Sedat Sert, Ülkücüler katıldı.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

 

1695 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle