Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Ağustos 2013 | Geyve, Yaşam

Müftü Erhun’dan Bayram Mesajı

ali erhun bayram mesajıGeyve Müftüsü ALİ ERHUN Ramazan Bayramı Dolayısıyla bir Mesaj Yayınladı.

Bayramlar; dargınlıkların ve kırgınlıkların giderildiği, sevinçlerin paylaşıldığı, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın, barış ve huzurun yaşandığı, küçüklerin büyüklere saygı, büyüklerin küçüklere sevgi gösterdiği, hastaların ve akrabaların ziyaret edildiği, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayılarak gönüllerin alındığı müstesna günlerdir.

Bütün bu özellikleriyle manevi atmosferin yoğun bir şekilde yaşandığı Bayramlarımız; iyiliklerin ve güzelliklerin sergilendiği, dini ve milli duyguların perçinlendiği çok önemli zaman dilimleridir

Müminin hem bu dünyada hem de öte dünyadaki safiyet ve erdemini ölçen temel kıstaslardan biri helal-haram duyarlılığıdır. Çünkü asıl başarı, sınırsız üretim, çılgınca tüketim değil; Allah’ın koyduğu helal-haram sınırlarını hakkıyla muhafaza edebilmektir. Helal-haram konusu ne sadece toplumsal kurallar ve kanunlar ile ne de emniyet gücü ve müeyyidelerle tam olarak hayata geçirilebilir. Burada Allah’a karşı kalplerde beslenen takva duygusuna sahip olmak çok önemlidir.

Helal-haram duyarlılığı, müminlerin duygularına, düşüncelerine, davranışlarına, alışkanlıklarına, en önemlisi de üretim, tüketim ve ticaret ahlakına yön vermelidir.

Yoksa haramlardan, hilelerden ve yanlışlıklardan emin olmak mümkün değildir.

Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu günahlardan kurtuluş, olan mübarek Ramazan Ayını geride bırakarak, birlik, dirlik ve beraberliğimizin sembolize edildiği, kardeşlik ve dostluklarımızın pekiştiği, mutluluğumuzun ve sevincimizin arttığı, büyük bir kaynaşma günü olan Ramazan Bayramına ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz

Bayramların gerçek bayram olarak yaşanabilmesi için, başta aile büyüklerimiz olmak üzere bütün yakınlarımızı, komşularımızı, akraba ve dostlarımızı, hasta ve kimsesizleri ziyaret etmeliyiz. Bu kaynaşma ve paylaşma gününde, hiç kimseyi bu bayram coşkusunun dışında bırakmamaya özen göstermeliyiz. Çünkü bayram, toplumun bütün kesimleri tarafından paylaşıldığı oranda bayram olma özelliği kazanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, vatandaşlarımızın, Geyveli hemşehrilerimizin ve bütün İslam Âleminin Bayramını en içten duygularla tebrik ediyor, daha nice Bayramlara kavuşturmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum

ALİ ERHUN

GEYVE MÜFTÜSÜ

ali erhun bayram mesajı

1338 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Müftüsü ALİ ERHUN Ramazan Bayramı Dolayısıyla bir Mesaj Yayınladı. için 1 yorum

  1. mustafa akın dedi ki:

    Tüm İslam Aleminin Mübarek Bayramı Kutlu olsun İnşallah.
    mustafa akın alifuatpaşa http://www.akintoner.com

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle