Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mart 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Yaşam

Geyve METEM den “Şehitler Günü Anma Programı”…

geyve metem-18 mart-çanakkale şehitleri-anma günü- (8)Geyve METEM, Kültür Merkezinde “18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. Yıl Dönümü” programı düzenledi.

Anma programına; İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, İlçe Garnizon Komutanı J. Yzbş. Lütfü Varol, İlçe Belediye Başkanı Murat Kaya, Protokol Üyeleri, Okul Yöneticileri ve öğrenciler katıldı. Programı; METEM Öğretmeni Adem Yılmaz sundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının birlikte söylenmesinden sonra, Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı METEM Mdr. Yard. Yavuz Şengül yaptı.

“Çanakkale Savaşı “ile ilgili video gösterisi sunuldu.

Geyve METEM Öğretmeni Kenan Aktaş “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiiri sundu.

Geyve Teknik Lise ve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencileri; “Bayrağımızın Gölgesinde” adlı piyesi sergiledi.

Geyve METEM Öğrencisi Mehmet Bilek “Kınalı Hasan ” hikayesini anlattı.

İlçede yapılan “Liseler Arası Çanakkale Zaferi Konulu Şiir ve Kompozisyon Yarışması”nda dereceye giren öğrencilerin ödülleri dağıtıldı;

Şiir dalında 1. olan A.İ.H.L. Feyza Nur Mert ve Kompozisyon dalında 1.olan A.S.M.L. Hacer Nur Nuray’ın ödüllerini İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık verdi.

Şiir dalında 2. olan A.F.B. A.L. Özlem Düzenli’nin ödülünü Garnizon Komutanı Lütfü Varol, Kompozisyon dalında 2. olan A.F.B.A.L. Nihal Kılıç’ın ödülünü Belediye Başkanı Murat Kaya verdi.

Şiir dalında 3. olan A.F.B.A.L. Sefanur Aybaş’ın ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant, Kompozisyon dalında 3. olan METEM Sakine Aydın’ın ödülünü Geyve MYO Mdr.Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can verdi.

Şiir ve Kompozisyon dalında 1. olan öğrenciler eserlerini sundu.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2235 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle