Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Ağustos 2011 | Geyve, Gündem, Manşet

 

Hükümlülerce Üretilenler, Mağazalarda Satılacak…

Türkiye genelinde, hükümlülerce işyurtlarındaki çalışmalarında üretilen malların, açılacak olan
özel mağazalarda satılacağı açıklandı.

T.C. Adalet Bakanlığı Geyve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Hasan Yılmazer bu konuda şu bilgileri verdi: ‘ Sakarya İli merkezinde, Ramazan Bayramında açılması planlanan satış mağazasında hükümlülerce ülke genelindeki  işyurtlarında yaptıkları çalışmaları ile üretilen malların satışı yapılacak.

Örneğin; Kütahya İli çini işleri, Uşak İli deri işleri, Denizli İli tekstil işleri, Mardin İli Midyat gümüş işleri gibi.

Ayrıca hükümlülerin kendilerinin ürettikleri el işleri ayrı bir reyonda satılacak ve gelirleri kendilerine verilecek. Satış mağazalarının gelirleri İş Yurtları Kurumuna gidecek. Toplanan gelirlerin %25’i işyurtlarında çalışan müdürden mahkuma kadar dağıtılacak, kalanlar ise yeni adliye binaları yapımında, lojman yapımında, cezaevi yenileme çalışmalarında kullanılacak. Satış reyonlarında memur nezaretinde yeteri kadar hükümlü çalıştırılacak.

Geyve Açık Cezaevi reyonunda ürettiğimiz mobilya ürünleri, inşaatlık kereste ve ahşap palet numuneleride teşhir edilecek. Kent Meydanında da satış reyonu açtık, satışlar devam ediyor.’

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

5484 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle