Site Rengi

DOLAR 6,0918
EURO 6,6103
ALTIN 322,0
BIST 116.829
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 8°C
Hafif Yağmurgeyve nöbetçi eczaneler


Yılbaşı Denilen REZALET !

31.12.2016
36
A+
A-

Yılbaşı Denilen REZALET !

Geyveli Emekli İmam Sadettin Armağan

Aziz Dostlarım,

Müslüman şu 3 şeyi bir arada tutmadıkça gerçek Müslüman olamaz. Müslümanlığı onu mezara kadar götürür. Yani ölür cenazesi yıkanır, namazı kılınır, alır mezara götürürler orada Kuran okunur, dua edilir. Müslümana yapılan görevler yerine getirilir sonra eğer aşağıda anlatacağım 3 şey hayatında bir araya gelmemişse yanında bu 3 şeyi alıp ahiret yoluna çıkmamışsa vay haline. Şimdi çok dikkatli okuyalım, 3 şeyi anlatalım.

Nedir bu 3 şey?

1-) İMAN, 2-) AMEL, 3-) KURAN

Müslümanın hayatı bu üç şeyle güzeldir. Yani: İman amelsiz – Kuran ’sız olamaz. Amel, imansız Kuran ‘sız olamaz Kuran, imansız amelsiz olamaz. O halde imanımızı amelimizle nurlandıracağız. İlhamımızı kurandan alacağız. Aman iyi ameli sever kötü amelsen hoşlanmaz, batılı sevmez. İmanda esas olan hakikattir.  Taklidi iman değildir. Müslüman, gayri Müslimleri taklit etmez, örnek almaz onlara benzemekten kaçınır. Ne diyor Rabbimiz: Muhakkak sizin için Allah C.C. Resulünde (Muhammed S.A.V.) güzel örnekler vardır. Buyuruyor. (Sürei Mümtehine 6) En güzel örnek İslam’da, Kuranda ve Peygamberimizdedir. Müslüman, dinine düşman Hristiyan ve Yahudilerin örf ve adetlerini taklit etme ve onlar gibi yapma ve yaşama zilletine aşağılına düşmez.

Hristiyanlar 31 Aralığı 1 Ocağa bağlayan gün ve gece Noel kutluyorlar. Noel için günler önce hazırlık yapıyorlar. Çam keme onları süsleme, hindi etlerini hazırlama ve yılbaşı akşamı yemek için buna benzer hazırlık yapıyorlar. Ne için? İsa Peygamberin doğumunu kutlamak için. Peki İsa A.S. 31 Aralık gecesi doğmadı ki 26. 27 Aralıkta doğdu bunu bilmeyecek kadar cahiller. Hadi diyelim 31 Aralıkta doğdu peki bir Peygamberin doğumu, içki ile, şeytani işlerle kutlanır mı? Kutlanır. Neden? İnançsız, imansız oldukları için. Şimdi gelelim bize aynı Hristiyanlar gibi çam kesme, süsleme, hindi etleri hazırlama, eğlence, içki, sabahlara kadar vur patlasın çal oynasın geceleme milli piyango denilen kumar çekilişleri, televizyonun çoğu kanalından lağım (pislik) akarcasına açık saçık sözüm ona sanatkar bozuntularına, sanatlarını değil de vücutlarını teşhir edenleri seyretmede Hristiyanları bile geride bırakıyoruz. Buna ne derler? Sen ne biçim Müslümansın derler. Zavallı Müslüman senin yılbaşın 1 Muharrem değil mi senin ne işin var Hristiyan’ın Noel’inde. Peygamber Efendimiz S.A.V. kim başka bir topluluğa benzerse o ondan olur. Kim başka  bir topluluğa benzerse bizden değildir. Buyuruyor. Allah C.C. muhafaza eylesin eğer o gece onlar gibi yaparsan onlardan oluyorsun. Daha kötüsü ümmeti Muhammed’den sayılmıyorsun. Benim, canımdan, malımdan, anamdan ve babamdan daha çok sevdiğim Peygamberim böyle haber veriyor. 

Müslüman, o senin taklit ettiğin Hristiyanlar ( haçlılar) var ya onlar senin dinine, Kabe’ne, Kuranına, Camine, Ezanına, bayrağına ve vatanına şiddetli düşmanlarındır. Onlar Hz. Muhammed’in S.A.V. baş düşmanı olduğu gibi güya doğumunun kutladıkları Hz İsa’nında A.S.  baş düşmanıdır. Şu sözü unutma: Bak onların (haçlıların) dedesi romen diyojen ne diyor: Yaktıracağız Kuranı, yıktıracağız Kabe’yi, Müslümanlara göstermeyeceğiz minareli kubbeyi(Camiyi) Eğer hakiki samimi gönülden Müslümansak sakın ola ki yılbaşı diye bir gece geçirmeyelim. 30 Aralık ne ise 31 Aralıkta aynısıdır. Bir misalle konumuzu bitirelim. Papaz kiliseye gelmiş bakmış ki bir kuş kiliseye pislemiş. Kuşa sormuş Hristiyan mısın Müslüman mısın? Hristiyan’san neden pisledin kiliseyi? yok eğer Müslümansan ne işin var kilisede. İşte aynen bunun gibi Hristiyan değilsek onların yaptığı batıla noele yılbaşına ilgi duymayalım. Yazımızın başında söylediğimiz gibi imanımıza, amelimize, Kuranımıza sahip çıkalım. Son söz: bırak Hristiyan Hristiyanlığını yapsın biz şerefli dinimize sahip çıkalım nasıl? Rabbimiz diyor ki Allah C.C. san nasıl olmanı emrettiyse öylece dosdoğru ol batıla uyma

1 – son sözümüzü iyi okuyun 31 Aralık gecesi sakın ola yılbaşı niyeti ile hiçbir davete gitme bir çekirdek dahi çıtlatma illa bir şey yapacaksan geçmiş bir seneyi tövbeyle dua ile uğurla 2017 senesinin ümmeti Muhammed için hayırlar getirmesini yüce Mevla’dan iste.

2 – Peygamber efendimiz S.A:V. Bir zaman gelecek kişi gününü mümin olarak geçirecek sabaha ise imanı tehlikeye düşmüş inkarcı olarak kalkacak buyuruyor. 31 Aralık günü normal Müslümansın eğer geceni haçlılara benzetirsen sabahın bu hadisi şerife göre tehlikelidir.

Selam ve sevgi ile kalınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.