Yeni kar yağışı yarın geliyor! Peki, Sakarya’ya ne kadar yağacak? İşte cevabı…

Yeni kar yağışı yarın geliyor! Peki, Sakarya’ya ne kadar yağacak? İşte cevabı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün duyurduğu yeni soğuk hava dalgası Salı gününden itibaren Sakarya’ya kar getirecek. İşte Sakarya’da hangi bölgeye ne kadar kar yağacağının cevabı..

Medyabar.com / Kaan Gümüşel’in haberi.

Geçtiğimiz hafta aralıklarla kar yağışının görüldüğü Sakarya’da yarından itibaren yeni bir soğuk hava dalgası etkili olmaya başlayacak. Yeni dalga da il geneline kar yağışı getirecek.

Amatör hava tahmincisi Eray Türk, Salı günü öğleden sonra Sakarya’da etkili olmaya başlayacak olan kar yağışının hangi bölgede ne kadar görüleceğini değerlendirdi.

İşte Eray Türk’ün MEDYABAR için hazırladığı kar tahminleri:

Şehrimize Salı gününden itibaren yeni bir soğuk hava dalgası ve Kar yağışı geliyor. Salı gününe yağmurla başlıyoruz. Soğuk hava erkenden giriş yapıyor.

Salı günü öğlen saatlerine dikkat !!!

Üst seviyeye Salı öğlen saatlerinde soğuk hava giriş yapmış olacak. Şehrin yüksek noktalarında Salı sabahı Kar başlamış olur. Sakarya merkez çevresinde Serdivan tepesi, Saü kampüs, Korucuk gibi noktalarda öğleden sonra 14-15 saatlerinde yağış tamamen kara çevirmiş olacak. İlk örtü birikimi buralardan akşam saatleri olmadan gelmeye başlayacak. Salı akşamı soğuk hava en şiddetli halini alacak.

alı akşamı üst seviye çok soğuyor. Gece saatlerinde rüzgar yönüne baktığımızda Karayel (Kuzeybatı) yönlü rüzgar devreye girecek.

Şehir merkezini gece saatlerinde Kar yağışı etkilemeye başlayacak. Gece saatlerinde yağış sürekli olmayacak. Deniz Etkisi Kar dediğimiz mekanizma çalışmaya başlayacak. Yağışın olduğu yerde gece saatlerinde merkez dahil hemen beyaz örtü olacak. Yağıştan  Salı gecesinden itibaren Sakarya’nın doğusu daha fazla etkilenecek.

Çarşamba sabahı şehir merkezi dahil her yerde beyaz örtü bekliyoruz.

Çarşamba sabahı Saü kampüs gibi noktalarda 8-10 cm, doğuya ilerledikçe Hendek çevresinde 10-15 cm örtü olasılığı yüksek duruyor. Çarşamba sabahı Akyazı merkez çevresi de beyaz örtüye uyanmış olur.

Çarşamba akşam saatlerine kalmadan Kar yağışı etkisini kaybetmesini bekliyoruz. Salı öğleden itibaren şehrin 200m ve üzeri noktalarında örtülü Kar yağışları, Salı gecesi şehir merkezinde örtülü Kar yağışları göreceğiz.

ANKARA YOLU KAPANABİLİR

Hendek Çamdağı civarında çok yoğun Kar yağışları göreceğiz. Hendek Düzce ve Hendek Bolu istikametinde Salı öğleden sonra yoğun Kar yağışları trafikte aksamalar yaratabilir.

Yayınlama: 17.01.2022
2.942
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.