Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Mart 2014 | Alt Haberler, Geyve, Yaşam

YAĞMUR ÇİFTÇİYE BÖLGEYE RAHMET OLDU

Sakarya_Yagmur_Etkili_oldu.jpg-10-03-2014n gece başlayan ve aralıksız devam eden yağmur her kesin yüzünü güldürdü. Kurak geçen ayların ardından hem çiftçi hem de su kaynaklarının kurumaya yüz tutması her kesi mağdur etti. Yağış nedeniyle bazı aksaklıklar yaşansa da, yağan yağmur bereket anlamında herkesin imdadına yetişti.

Meteoroloji yağmurun önümüzdeki günlerde kara döneceğini ve Mart ayının yağış bakımından yüz güldürücü olacağı müjdesini verdi.

carsamba_gunu_kar_geliyor.jpg-09-03-2014

ÇARŞAMBA GÜNÜ KAR GELİYOR

Sakarya, sıcak ve yağışsız havalara neden olan yüksek basıncın etkisinden çıkıp Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor.
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, çiftçiyü zor durumda bırakan, gölleri kurutan sıcak ve yağışsız hava yerini Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havaya bırakacak.

 Çarşamba gününden itibaren Sakarya’da kar yağışının etkili olması bekleniyor. Pazartesi ve Salı günü kuvvetli yağış beklenirken, Çarşamba ve Perşembe günü kar yağması bekleniyor.

1738 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Yağmur Çiftçi ve Köylümüze Rahmet Oldu.. için 1 yorum

 1. sadikarakaya dedi ki:

  yapılan dualar hürmetine ,
  yerdeki canlılar hürmetine,
  dağlarda meleyen kuzular hürmetine,
  beşiklerde yeni doğan sabiler hürmetine ,
  geceleri kalkan hak aşıkları hürmetine,
  saçı sakalı ağırmış dedeler beli bükülmüş ne dediği belli olmayan nineneler hatırına rabbim yağışını gönderdi. Rabbim yağışını rahmet olarak versin felaket olarak üzerimize indirmesin. amin bu vesile ile 21 mart ta erenler mezarlığı -Adapazarı’nda üçüncüsü yapılacak olan yağmur duasına tüm hem şehriler imiz davetlidir. not;dua sonu ikramlıdır

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle