Vali Coş, Vekil ile Taraftarların Kavgasında Son Noktayı Koydu

Vali Coş, Vekil ile Taraftarların Kavgasında Son Noktayı Koydu

CHP’li vekilden Sakaryaspor ve Vali Coş’a ağır hakaret!

Sakarya valisi Coş, Sakaryaspor , Eskişehirspor taraftarları arasında çıkan olaylar sonrası kamuoyuna hakaret dolu açıklamalarda bulunan CHP’li vekile seslenerek “Kurusıkı tehditleri kaale almıyoruz ,diyerek son noktayı koydu.

resim167536

CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel’den, Sakaryalılar’a, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a ve Sakaryaspor taraftarlarına inanılmaz hakaretler!

Geçtiğimiz hafta oynanan Afyojet – Sakaryaspor maçını izlemeye giden Sakaryaspor taraftarları ile İstanbul’daki Eskişehirspor maçına giden Eskişehir taraftarları Pamukova’da bir mola sırasında karşı karşıya gelmişler ve iki taraftar grubu arasında istenmeyen olaylar çıkmıştı.

Sakaryaspor ve Eskişehirspor taraftarlarının çıkardığı olaylarda yaralananlar olurken Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un talimatıyla iki taraftar grubu arasında yaşanan olaylar çok fazla büyümeden bastırılmıştı.

CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel yaşanan olaylarla ilgili olarak Eskişehir’de yayın yapan ES TV’ye yaptığı açıklamalarda hem Sakaryalılar’a hem Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a hem de Sakaryaspor taraftarlarına ağıza alınmayacak hakaretler etti.

 Yaptığı açıklamalarda tamamen Eskişehirspor taraftarına şirin gözükmeye çalışan CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş için “yerden bitme”, Sakaryaspor taraftarları için de “Vandallar, barbarlar” gibi hakaret sözcükleri kullandı. Yüksel Sakaryaspor taraftarını hırsızlıkla da suçladı!

CHP’li vekil canlı yayında hızını alamadı ve “Sakarya’yı başlarına yıkarım” diyerek tüm Sakarya’ya tehditler savurdu.

Öte yandan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u Sakaryaspor’a ve Sakaryalılar’a şirin görünmeye çalışmakla suçlayan CHP Eskişehir Milletvekili açıklamasında kendisinin de bir dönem Eskişehirspor’da yöneticilik yaptığını söylüyor!

CHP’li vekilin çelişki dolu açıklamalarında baştan aşağıya Eskişehirspor ve Eskişehirliler’e şirin görünmeye çalıştığı da gözlerden kaçmıyor.

CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, baştan aşağıya hakaret dolu açıklamasında: “Pusu kurmak suretiyle 750 kadar Sakaryaspor taraftarı, 50 kişilik üniversiteli taraftarımızı linç etmeye kalkıştılar. 50 kişilik otobüsün yolu kesiliyor, camları kırılıyor, taşlanıyor hatta otobüsün mazotunu bile çalıyor bu barbarlar, vandalar. Çocuklar kaçarken bir vatandaşın bahçesine giriyor can havliyle. O vatandaş da benim ürünüm rezil oldu diye şikayette bulunuyor. Mesele böyle çıkıyor. Bu Hüseyin Avni Coş denen yerden bitme vatandaşa hakaret eden vali de, Sakaryaspor taraftarının takdirini kazanmak için orada bir katakulli ile dayak yiyen, canına kastedilen, mağdur olan Eskişehirspor taraftarlarından 220 tanesini spor müsabakalarından men ediyorlar. Ben Sakarya Valisini tel’in ediyorum kınıyorum. Ve söylüyorum o yerden bitme boyuyla benim o taraftarlarımın spor müsabakalarına men kararıyla ilgili bir girişim yapmazsa, gerçeği mağdur olanın Eskişehir taraftarı olduğunu ortaya çıkarmazsa giderim Sakarya’ya o Sakarya’yı onun başına yıkarım.” Diye konuştu.

Özkoç’tan, Yüksel’e tokat gibi cevap!

engin-ozkoc-vekile-sakaryaspor-tepkisi

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel’in haddini aşan sözlerine, şu cümlelerle karşılık verdi:

   “Sana Sakarya’nın vekili yok mu dediler.

Sakarya’nın da Sakaryaspor’un da haklarını savunacak, onlarla her koşulda, kol kola ve omuz omuza yol alacak vekili var.Sakaryaspor insanına, taraftarına, Tatangası’na, valisine laf söylemeden önce bu vekili aşman gerekiyor.

Sorunları dile getirirken holigan bir dille konuşmak, sorunu büyütmekten başka sonuç doğurmaz. Bir şeyi konuşmak istiyorsan, Sakarya’da muhatabın var. Yanlışları hep birlikte söyleyecek, doğruyu hep beraber teşvik edeceğiz. Ancak hiçbir zaman kentlerimizin insanına, taraftarına, valisine, holigan bir uslupla dil uzatmayacağız.

Sakaryamız, bütün insanlarıyla, kültürleriyle, renkleriyle bir bütündür. Ve biz hepimiz, bu bütünün bir parçası olmaktan onur duyarız.” 

VALİ ÇOŞ SON NOKTAYI KOYDU

vali-cos-eskisehir-taraftari

Vali Coş: Kurusıkı tehditleri kale almıyoruz

CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel bir televizyon programında yaptığı hakaret dolu açıklamalara Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’dan yanıt geldi.

Medyabar.com editörüne açıklamalarda bulunan Vali Coş, programda kendisini ve Sakarya Halkını hedef alan sözleri nedeni ile mahkemede hesaplaşacağını söyledi.

Vali Coş şöyle konuştu:

Sayın vekille mahkemede hesaplaşacağız, böyle kurusıkı gürültülere pabuç bırakmayız. Bizi ne PKK’lı teörristler nede FETÖ’cü hainler yıldıramadı. Bu kurusıkı tehditleri kale almıyoruz. Gelirse misafirimiz olur, centilmenliğimizi gösteririz. Hiç bir saldırganlığa izin vermeyiz. Sakarya’da zaten buna müsaade etmez. Eğer programımda bir değişiklik olmazsa Pazar günü de stadda yerimi alacağım. Her daim gönlümüz Sakarya ve Sakaryaspor’un yanındadır.”(medyabar)

 

Yayınlama: 30.09.2016
Düzenleme: 03.10.2016 11:59
755
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.