Toyota Fabrikası’nda flaş gelişme! Üretim duruyor

Toyota Fabrikası’nda flaş gelişme! Üretim duruyor

Türkiye’nin ve Sakarya’nın en büyük otomobil üreticilerinden biri konumunda bulunan Toyota fabrikasında üretime 18 Temmuz 2022 tarihine kadar ara verildi. Aranın sebebi tedarik zinciri ve yarı iletken (çip) zorluklar olarak gösterildi.

Türkiye’nin ve Sakarya’nın en büyük otomobil üreticilerinden biri konumunda bulunan Toyota fabrikasında üretime ara verildi.

Bayram tatilinin de sürece eklenmesi ile 4-18 Temmuz tarihleri arasında fabrikada üretime ara verilecek.

Toyota’nın üretime ara verme sebebi ise tedarik zinciri ve yarı iletken (çip) zorlukları nedeniyle yaşanan sıkıntılar oldu.

TOYOTA AÇIKLAMA YAPTI
Konuyla ilgili açıklama yapan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş, yetkilileri ara verme kararlarıyla ilgili şu bilgileri paylaştılar:
“Sektör genelindeki tedarik zinciri ve yarı iletken zorlukları nedeniyle Toyota olarak Avrupa’daki fabrikalarda üretim ayarlamaları yapılması gerekiyor. Bu nedenle bayram tatili ile bu süreç birleştirildi. Üretim üzerindeki etkiyi en aza indirmek için özenle çalışıyor ve araçları müşterilerimize mümkün olan en kısa sürede ulaştırmak için yoğun çaba gösteriyoruz”

SAKARYA’DAKİ TOYOTA FABRİKASI
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., Toyota’nın Avrupa’daki üretim tesislerinden biridir. Corolla ve Toyota C-HR modelini üreten Toyota Türkiye, Sakarya İli Arifiye İlçesinde kurulmuştur. Üretimin büyük bir kısmı, dünyada 150’yi aşkın ülkeye ihraç edilmektedir.

Toyota Türkiye bugün, yıllık 280,000 adetlik üretim kapasitesiyle Toyota’nın Avrupa’daki en yüksek hacimli fabrikasıdır.  Şirket aynı zamanda, Türkiye’nin 2. büyük ihracatçısı ve en büyük üretim firmalarından biridir.

Yayınlama: 14.06.2022
2.923
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.