Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Mart 2014 | Alt Haberler, Gündem, Videolar, Yaşam

Şalvarı Düşen Minik Kız, Hem Ağladı hem Ağlattı..

şalvarı düşen-minik-folklorcu_460089Adıyaman’da halk oyunları gösterisi sırasında şalvarı düşen minik kız, hem ağladı hem de oynamaya devam etti.

Adıyaman’da gerçekleştirilen halk oyunları yarışmasındaki gösteri sırasında folklor ekibinden biri talihsiz bir olay yaşadı. Oyun sırasında şalvarı düşen minik folklorcu oyunu bırakmayarak gözyaşları içerisinde yarışmayı sürdürdü.

Minik folklorcunun bu azmi ekibe birincilik getirdi.Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmasında ilginç bir görüntü ortaya çıktı. Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen halk oyunları yarışmasında Adıyaman Belediyesi Halk oyunları ekibi minikler kategorisi geleneksel dalda folklor gösterisini sunarken bir oyuncunun giydiği şalvar düştü.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Yüzüncü Yıl İlkokul 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Duygu Özaydınlı’nın şalvarı gösteriler sırasında düştü. Şalvarı düşen öğrenci oyunu bırakmadı. Şalvarı ayaklarına dolanmasına rağmen oyunu bırakmayan minik folklorcu, göz yaşları içerisinde oyunu sürdürdü.

EKİBİNE BİRİNCİLİK GETİRDİ

Tribünleri dolduran seyirciler minik oyuncunun oyunu bırakmadan gösteriye devam etmesini ayakta alkışladı. Gösterinin sona ermesinin ardından minik oyuncu alkışlar ve sloganlar eşliğinde halk oyunları hocasının kucağında salondan çıktı. Minik oyuncunun azim ve medeni cesareti kendi folklor ekibine birinciliği getirdi.

3137 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle