Sakarya Valiliği uyardı! Hava sıcaklıkları artıyor

Sakarya Valiliği uyardı! Hava sıcaklıkları artıyor

Sakarya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Meteoroloji raporlarına göre il genelinde sıcak hava dalgasının etkisiyle hava sıcaklıklarının hafta ortasından itibaren artarak mevsim normallerinin 4-8 derece üzerine çıkacağı uyarısı yapıldı.

Valilik vatandaşları olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyararak, bu yüksek sıcaklık döneminde sağlık ve güvenlik açısından dikkatli davranmaları gerektiği vurgulandı. Sıcak hava dalgasının olası etkileri arasında güneş çarpmaları, sıvı kaybı, yorgunluk, baş dönmesi gibi sağlık sorunları yaşanabileceği belirtilerek, özellikle yaşlılar, çocuklar ve kronik sağlık problemleri olanların dışarıda uzun süre kalmaktan kaçınmaları tavsiye edildi.

Ayrıca toplumda bilinç oluşturmak adına park, bahçe, plaj gibi açık alanlarda güneşin en yüksek olduğu saatlerde (11:00-16:00) uzun süreli kalınmaması, açık renkli ve hafif giysiler tercih edilmesi, bol su içilmesi gibi önemli tavsiyelerde bulunuldu. Vatandaşların bu uyarılara dikkat etmeleri ve sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için gerekli önlemleri almaları önemle vurgulandı. Sakarya Valiliği, sıcak hava dalgasının etkisini azaltmak adına tedbirlerin titizlikle takip edileceğini ve halkın sağlığı için gerekli tüm önlemlerin alınacağını da belirtti.

 

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

“Meteorolojiye göre; İlimizde hava sıcaklıklarının hafta ortasından itibaren artarak mevsim normallerinin 4-8 derece (31-37 °C) üzerine çıkması beklenmektedir. Sıcak hava dalgası nedeniyle yaşanacak olumsuzluklara karşı dikkatli/tedbirli olunması gerekmektedir.”

Sakarya Valiliği uyardı! Hava sıcaklıkları artıyor

Yayınlama: 01.08.2023
534
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.