Mitinge Sakarya’dan yoğun katılım!

Mitinge Sakarya’dan yoğun katılım!

Sakarya halkı, Milli İrade Platformu’nun öncülüğünde düzenlenen “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” mitingine büyük bir katılım gerçekleştirdi. Düzenlenen mitingde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’de yer aldı.

Sakarya’dan gelen yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte, şehitlere rahmet okunurken Filistin’e destek ve İsrail’e lanet sloganları yükseldi. Büyükşehir Belediye Başkanı ve Sakarya halkı, bir arada olup duygu birlikteliği içinde mitinge destek vererek platformun düzenlediği etkinliği güçlendirdi.

Başkan Yüce, miting sonrası açıklamalarda bulundu. Başkan Yüce’nin açıklaması şu şekilde;

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum

“Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe Kilit Operasyonu’nda 12 Mehmetçiğimiz şehit oldu. Rabbim şehadetlerini kabul eylesin. Şunu çok iyi biliyoruz ki şehitlerimizin kanı hiçbir zaman yerde kalmadı, kalmayacak. Bu vatan sınırları içerisinde huzurumuza ve kardeşliğimize kasteden kim olursa olsun güvenlik güçlerimiz tarafından gerekli cevabı fazlasıyla alacaktır. Ben bu vesile ile bir kez daha Pençe Kilit Operasyonunda şehit olan 12 Mehmetçiğimize, tüm şehitlerimize ve Gazze’de İsrail zulmü altında şehit olan minik yavrularımıza, kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.’

Zulüm ile abad olunamayacağını vurgulayarak “Bizler aziz şehitlerimizi anmak ve Gazze’de yaşanan zulmü haykırmak adına İstanbul’dayız. Bugün burada “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” sloganıyla yüzbinlerce kardeşimizle bir araya geldik. Bizler Gazze’deki zulüm bitene ve İsrail hesap verene dek hakkı haykırmaya devam edeceğiz. İsrail ve ona destek veren tüm ülkeler şunu çok iyi bilmelidir ki, hiçbir zaman zulümle abad olunmaz. Yaşanan tüm bu zulümler tarihin sayfalarına kara bir leke olarak geçmektedir ve gün gelecek tüm işlenen savaş suçlarının hesabı İsrail’den sorulacaktır”

Yayınlama: 02.01.2024
Düzenleme: 02.01.2024 11:57
364
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.