Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Mart 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji, üst Haberler

Kabuk Böcekleri İle Mücadele…

Kabuk Böcekleri İle Mücadele…

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk sahalarında, kabuk böcekleri ile mücadele için farklı yöntemler uygulanmakta.

Geyve Orman İşetme Müdürü Celalettin Kaba, Geyve OİM Şefi Zekiye Bilin, Hüseyin Koz ( SOB Mdr. OZM Şb. Mdr.), Çetin Barsgan (SOB Mdr. OZM Şb. Mdr. Orm. Müh.) kabuk böcekleri ile yapılan mücadelede, çam ormanları kenarlarında kullanılanları yerinde inceledi.

Yapılan açıklamada şu bilgiler verildi; ” Ormana zarar veren SEKONDA – kabuk böcekleri var. Ağaçların kabuklarının altına girerek beslenme kanallarını kesiyor ve ağaç yeteri kadar beslenemiyor ve ağaç ölüyor. Her böcek, türüne ait kimyasallar salgılar.O böcek o kimyasalı algıladığı zaman oraya gidiyor. Bizler bu tuzaklarda bu eşeysel ilaçları kullanıyoruz. 12 dişli çam kabuk böceğine ait kimyasallar kullanıyoruz. Böcek bu kokuya geldiğinde bu fenemon tuzağa düşüyor. Daha sonra kutuda toplanan böcekler toplanıp imha ediliyor. Gelen faydalı böcekleri toplayıp doğaya salıyoruz. Bu uygulamanın adı Biyo Teknik Mücadeledir.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1745 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle