Geyvede yaşayan 16 yaşındaki kız doğum yaptı! Bebek hayatını kaybetti.

Geyvede yaşayan 16 yaşındaki kız doğum yaptı! Bebek hayatını kaybetti.

Geyve İlçesinde yaşayan 16 yaşındaki genç kız, dün gece saatlerinde Serdivan’daki ablasının evinde doğum yaptığını söyleyerek hastaneye başvurdu. Doğum sonrasında ölen bebeği de hastaneye getiren küçük kız tedavi altına alınırken olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

EVDE DOĞUM YAPTI

Geyve İlçesinde yaşayan 16 yaşındaki genç kız, dün gece saat 02:00 sularında Serdivan’da ablasının evinde doğum yaptı. Doğumun ardından bebeğin nefes almadığını fark eden küçük kız, bebeği de yanına alarak Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Acil birimine başvurdu. Bebeğin kalbinin durduğunu fark eden doktorlar bebeğe hızlıca müdahaleye başlarken 16 yaşındaki genç kızda kontrol için odaya alındı.

İhbar üzerine Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi içinde ve çevresinde çok sayıda polis güvenlik önlemi aldı.

BEBEK HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan tedavisi tamamlanan küçük kız, koruma altına alınırken kalbi durmuş şekilde hastaneye getirilen bebek ise hayata tutunamadı. Küçük kızın ifadesinin Çocuk İzleme Merkezi (ÇİM) tarafından alınacağı ve Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına iletileceği öğrenildi. (Haberlisin.com)

Yayınlama: 02.05.2024
Düzenleme: 03.05.2024 08:31
4.013
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.