Geyve’de uyuşturucu madde ve bağımlılıkla mücadele koordinasyon toplantısı yapıldı

Geyve’de uyuşturucu madde ve bağımlılıkla mücadele koordinasyon toplantısı yapıldı

Geyve’de Uyuşturucu Madde ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı Yapıldı..

Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakamımız Murat Güven başkanlığında yapılan toplantıya; Kaymakam Refiki Talha Atılay Teymur, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Kütük, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kökağaç, Geyve MYO Müdür Yardımcısı Dr. Faruk Yahşi, Geyve Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Akçay, İlçe Müftüsü Murat Okuyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Merve Kahraman, İlçe Spor Müdürü Nurcan Tabakoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fatih Bodur ve İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Ömer Taşbaşı katıldı.

Toplantıda; İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı uyuşturucu madde ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar, narkotik olayların değerlendirilmesi, uyuşturucu ile ilgili takip çalışma sistemi ve uyuşturucu ile mücadeleye karşı yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Uyuşturucu madde temin ve satışının önlenmesi hususunda Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmaların hassasiyetle takip edilmesine, İlçe Sağlık Müdürlüğünce ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce uyuşturucu kullanan gençlerin tespit edilmesi ve uyuşturucu madde kullanımı devam eden gençlerin tedavilerinin devam ettirilmesine, İlçemizdeki Meslek Yüksek Okulundaki öğrenciler ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli öğretmenler ile İlçe Müftülüğü personeline uyuşturucu madde bağımlığı hakkında seminer verilmesine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli rehber öğretmenlerinin okullardaki öğrenci ve velilere uyuşturucu madde bağımlığının zararları anlatılması hususunda çalışmalar yapılması doğrultusunda kararlar alınmıştır.

Yayınlama: 01.07.2022
Düzenleme: 01.07.2022 14:59
1.081
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.