Geyve’de kiraz bereketi..

Geyve’de kiraz bereketi..

Bölgenin meyve sebze ambarı olan Geyve’de bahar aylarının ayrı bir güzelliği olan kirazlar, satış noktalarında yerini almaya başladı.

İlçede her yıl Mayıs ayının ilk günlerinde hasat edilmeye başlanan İlkbahar ve yaz aylarının en fazla tüketilen meyvelerinden olan kiraz, tüketicilere sunulmak üzere ilk durağı olan Alifuatpaşa kiraz haline getirilmeye başlandı. Üreticiler ile kabzımalların buluştuğu mekan olan Alifuatpaşa Kiraz halinde yeni sezon ile birlikte hareketliliğin başladığı bugünlerde bahçelerden toplanan kirazlar, 5 – 13 TL arasında alıcıların beğenisine sunuluyor.

Alifuatpaşa Kiraz halinde üreticilerin yetiştirdiği kirazı alan ilçemiz ve Büyükşehir Hali esnaflarından Vedat Eren;  Gelen kirazlar alıcı bulmakta zorlanmıyor. Ancak ilçemizde Mart ayında görülen don ve kırağı sonrası Kiraz’da bu sene diğer senelere göre rekolte düşüklüğü görüldüğünü ve fiyatlarında buna doğru orantılı olarak şekillendiğini belirtti.  Şu an itibariyle  ‘Hasan Kazak’ dediğimiz türün hale geldiğini ifade eden Eren;  Hale sadece kiraz değil, çilek ve erik gibi mevsim meyveleri de geliyor, dedi.

Geyvemedya / Özel Haber

Yayınlama: 26.05.2020
3.111
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.