Geyve’de 30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı.

Geyve’de 30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı.

Geyve’de 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Geyve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına Kaymakam Mustafa Kutlu, Belediye Başkanı Murat Kaya, Cumhuriyet Savcısı. Hakan Perçin, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Duran, Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Kütük, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Yazı İşleri Müdürü Şener Tosun, daire amirleri, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri Abdullah Özdemir, Murat Çakmak, Yusuf Baran ve Gürkan Kar, gaziler, milis kuvvetleri ile vatandaşlar katıldı.

Programın sunuculuğunu Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Emin Gürler başarıyla yaptı. Geyve Kaymakamı Mustafa Kutlu ve belediye başkanı Murat Kaya Atatürk anıtına çelenk sundu. Saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı coşkuyla söylendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Geyve Jandarma Komutanı Mehmet Kütük özetle şunları söyledi: Mustafa Kemal ve arkadaşları Anadolu’yu işgal edip, her tarafı yerle bir eden düşman kuvvetlerine karşı kurtuluş mücadelesini başlattılar. Ağustos ayı Türk tarihimizin zaferlerle taçlaşmış aylarından biridir. Bunun için 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk tarihine altın harflerle yazılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun.

Cumhuriyet Meydanındaki törenden sonra, Geyve Kaymakamı Mustafa Kutlu, Kaymakamlık Makamında tebrikatları kabul etti.

Mehmet Aydoğan

Yayınlama: 30.08.2021
1.280
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.