Geyve Ülkü Ocakları mevlit okuttu

Geyve Ülkü Ocakları mevlit okuttu

Geyve’de ülkücü şehit Adem Tamay’ın vefatının 44. yıl dönümü için ve tüm şehitlerin aziz hatırasına Mevlit okundu.

Geyve’nin Akkaya Mahallesinden olan Adem Tamay, 8 Şubat 1980 günü İstanbul’dan Geyve’ye gelirken; trende silahlı saldırı sonucu şehit edilmişti. Geyve Ülkü Ocakları Başkanlığı Merkez Cami revaklarına üzerinde “Unutanın Kanı Kurusun” yazılı Adem Tamay’ın resmini astılar.

Geyve Ülkü Ocakları tarafından bugün Geyve Merkez Sinanbey Camii’nde düzenlenen Mevlid-i Şerife MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, Geçmiş Dönem MHP Sakarya Milletvekilimiz Zihni Açba, Geyve Belediye Başkanı Metin Atalay , Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Atilla Balcıoğlu, Geyve Ülkü Ocakları Başkanı Şahan Üstün, MHP İlçe Başkanı Murat Çakmak, Belediye Meclis üyeleri, MHP eski ilçe başkanları, Geyve Ülkü Ocakları eski başkanları, İlçemizdeki Belediye Başkan Aday Adayları, İlçe başkanlıkları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mevlid’in sonunda cami çıkışında cemaate pilav ikram edildi.
Camideki mevlit programından sonra çok sayıda ülkücü gençler, Adem Tamay’ın Akkaya Mahallesindeki kabrini ziyaret ettiler.

ŞEHİTLERİ UNUTMAYACAĞIZ
Geyve Ülkü Ocakları, Adem Tamay’ın şehit edilişinin 44. yılı münasebetiyle bir açıklamada bulundu:”Adem Tamay’ın 8 Şubat 1980’de İstanbul’da şehit edilişinin yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. Adem Tamay vatan için canını veren, Ülkücü Hareket’in yetiştirmiş olduğu birçok neferden bir tanesidir. Kendisi henüz 26 yaşındayken vatan hainleri, din düşmanları tarafından trende kahpece vurularak şehit edilmiştir. Allah O ve onun gibilerden razı olsun, Allah-ü Teala tekrar bize ve milletimize bu acıları yaşatmasın. Ruhu şad olsun, mekanı Cennet olsun. Bu vesileyle Mevlid-i Şerife katılım sağlayan vatandaşlarımıza ve sesleriyle ruhumuzu canlandıran saygı değer hocalarımıza teşekkür ederiz.”

Adem Tamay (Tomay) kimdir?
Geyve’nin Akkaya Mahallesi’nden olan Adem Tamay, İstanbul’da Maltepe sigara fabrikasında çalışıyordu. 26 yaşında olan Âdem Tamay; evli idi ve şahadeti sırasında altı aylık bir kız çocuğu vardı. Yanında arkadaşları Mehmet Görür ve İsmail Başaran olduğu halde cuma günü öğleden sonra Haydarpaşa-Gebze banliyö treniyle memleketi Geyve’ye giderken Pendik yakınlarında trende bulunan bir grup militan silahlarını çekerek yolcuları yere yatırdıktan sonra Âdem Tamay ve arkadaşlarını kurşuna dizmek suretiyle 8 Şubat 1980 günü şehit etmişti.

Yayınlama: 12.02.2024
461
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.