Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Eylül 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Geyve Anadolu Lisesinde Uyum Eğitimi

Geyve Anadolu Lisesinde Uyum Eğitimi

Geyve Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencilerinin okula uyum eğitimi; öğretmen, veli ve öğrenci kaynaşması amacına uygun şekilde gerçekleşti.

Okul Müdürü Ahmet Akkuş ve öğretmenler tarafından okul hakkında öğrenci ve veliler bilgilendirildi. Velilere çay ikramı eşlinde sohbet havasında geçen çalışmalarda öğrenci-veli-okul ilişkisi ana gündemi oluşturdu.

Okula yeni başlayan öğrencilere; yeni ortama alıştırma çalışmaları kapsamında; çevre tanıtımı, okulun işleyişi, disiplin kuralları, okulun sosyal, eğitsel ve kültürel etkinlikleri hakkında bilgiler verildi.

Ayrıca öğrenciler, verilecek psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri hakkında aydınlatıldı.Okul içinde öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için hangi birimlerden yardım alabilecekleri konusunda açıklama yapıldı.

Öğrencilere bina içi ve bahçesi gezdirilerek tanıtım yapıldı. Sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenleri tarafından sınıflarda eğlenceli bir şekilde öğrencilerin birbirleriyle tanışmalarını sağlayan etkinlikler düzenlendi.

Öğrencilerinin kısa sürede okula uyum sağladığını gören veliler: “Çocuklarımız emin ellerde ve iyi bir ortamda eğitim-öğretim görecekleri için sevinçliyiz.” dediler.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

 

2431 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle