Doğançay Ripajı ile Ankara İstanbul Arası Ulaşım Süresi Kısalacak

Doğançay Ripajı ile Ankara İstanbul Arası Ulaşım Süresi Kısalacak

Doğançay Ripajı ile Ankara İstanbul Arası Ulaşım Süresi Kısalacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Ankara-İstanbul hattında yüksek hızlı tren (YHT) ile ulaşım süresini kısaltacak Doğançay ripajında ilk aşamanın gelecek yıl sonunda hizmete gireceğini, tünelin tüm aşamaları tamamlandığında iki kent arasındaki seyahat süresinin 4 saate düşeceğini bildirdi.

5 VİYADÜĞÜN YAPIMI TAMAMLANDI

YHT’lerle taşınan yolcu sayısının her geçen gündaha da arttığını ifade eden Bakan Turhan, Ankara-İstanbul YHT Projesi kapsamında Sakarya’nın Sapanca-Geyve hattında inşa çalışmaları devam eden Doğançay ripajında yapım çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

30 DAKİKA KISALACAK

“YHT ile Ankara-İstanbul hattındaki ulaşımı yaklaşık 30 dakika kısaltacak Doğançay ripajı 3 aşamadan oluşuyor. Uzunluğu 14 kilometre olan ripajın ilk aşamasının 2020 sonunda bitirilerek işletmeye alınması planlanıyor. Böylece Ankara ile İstanbul arasındaki seyahat süresinin, 10 dakika kısalması hedefleniyor. Tünelin tüm aşamaları hizmete girdiğinde iki şehir arasında YHT ile seyahat süresi 4,5 saatten 4 saate düşecek.”

GİDİŞ GELİŞ 28 KM

Gidiş-geliş uzunluğu 28 kilometre olan ripajda 2 menfez, 8 alt ve üst geçit bulunduğunu ifade eden Turhan, projenin birinci kesiminde tünellerin kazı ve kaplaması ile ana hat ve konvansiyonel bağlantısındaki 5 viyadüğün yapımının tamamlandığını söyledi.

Turhan, üstyapı, elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekomünikasyon çalışmalarında da yüzde 15 ilerleme kaydedildiğini bildirdi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

 

Yayınlama: 25.11.2019
Düzenleme: 28.11.2019 14:17
65.072
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.