Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 28°C
Az Bulutlu
geyve nöbetçi eczanelerCumhurbaşkanlığı Sistemi Üzerine

Fikret IŞIK
1955 yılında Geyve'nin Kavak köyünde doğan Fikret Işık İlk Okulu Kavak köyünde Ortaokulu Geyve liseyi ise Sakarya Endüstri Meslek Lisesi motor bölümünden mezun olarak tamamladı. 1967 yılında Geyve ilçesine yeleşen Işık;1984 yılında Soğukhava İşletmeciliğine başlyarak Kavaklılar Soğuk hava Tesisleri ve Tavuk Çiftliği LTD ŞKT ni kurdu. 1996 yılında broyler tavuk çiftliklerini hizmete sokan Fikret Işık, son yıllarda donmuş gıdaya önem vererek - 18 derece şok muhafaza odalarını ilçemize kazandırdı . Evli ve 3 çoçuk babbası olan Işık; siyasi ve sosyal hizmetlerinin yanısıra ortaokul yıllarında M.T.Talebe birliği muhasipliği M.S.Partisi gençlik teşkilatı başkanlığı Refah Partisi kurucu ilçe başkanlığı İl genel Meclisi üyeliği İl daimi encümen üyeliği görevlerinde bulundu.
25.03.2017
157
A+
A-

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ ÜZERİNE :

Saygıdeğer dostlarım arkadaşlarım sizleri saygılarımla selamlıyorum.

Bu günlerde ülkemiz insanlar arasında sınav dediğimiz eksiğin fazlanın tartıldığı bir süreçten geçmektedir. Malumunuz sınavlarda kazanan ve kaybedenler olur. İnsan yapısında inanç dediğimiz bir duygu vardır. İnanılan bu duyguyu insanoğlundan değiştirmek çok zordur olağan üstü olaylar gerektirir. Hani her zaman söyleriz geçmişini hatırlamayan geçmişinden ders almayan toplumlar geleceğe güvenle bakamazlar. Bu sözcükler sınavlar için bir kilit görevi görse gerek. Bazen olayları çözemeyiz bir saplantıda kalırız. Tıpkı kapalı kalan bir kapının açılmaması gibi.Kapalı kalan kapıları açmak için çeşitli yolları deneriz. Anlayamadığımız konuları anlamak içinde biraz efor sarf etmemiz lazım. Tam anlaşılmayan konular tartışmaya açıktır. Taraflar böyle konularda ortamı bulandırırlar topluma korku salarak hedeflerine ulaşmaya çalışırlar. Bizler her söylenen sözü doğru zannederiz. Bu konuda da aklımızı kullanmamız lazım. Akıl doğruların içinde en doğruyu bulmaya yarar oysa gerçek doğru bir tanedir.

Değerli dostlarım

Geçmişten ders almamız lazım dedik ya. Osmanlı sultanları da devlet idaresinde bazen devletler arasında saplantıya girdikleri olayları tam kavrayamadıkları zaman olurmuş. Böyle durumlarda muarrazlarına düşmanlarına bakarak karar verirlermiş.Onların tavırlarının tersi tavırlar ortaya koyarlarmış.Bu tavırlar bizim için de çözüm noktasında bir kilit olabilir.Beraber yaşadığımız bu güzelim ülkemizde bir zarar ziyan olacaksa bundan toplumun tamamı etkilenir. Beni sokmayan yılan bin yaşasın diyemeyiz. Yine aynı noktaya geliyoruz. Dünya’da her şeyin metodu değiştiği gibi savaşı da metodu değişti eskiden olduğu gibi soğuk savaş yılları geride kaldı.Ülke işgalleri kalktı Etrafımızda olan olaylardan çok hem de çok dersler çıkarmamız lazım. İçimizdeki yukarıda bahsettiğim inanç bağlarını çözmemiz lazım. Olaylara aklıselim yaklaşmalıyız. Bunun için mucizeye gerek yok. Hani atalarımız ne demiş Görünen köye kılavuz gerekmez. Bazı kılavuzlarda insanları yanlış yollara sevk edebilir. Kılavuzda karga misali bunun için söylenmiş kılavuzumuzu da doğru seçmeliyiz. Ülkeyi idare eden insanlar bu ülkenin kötülüğüne bir karar almazlar. İnsanlar çağın getirdiği yeniliklere kendilerini hazırlamalıdır. Ülkenin menfaatine bir kanun çıkarıyorsunuz belirli bir süre sonra kanun işlevini yitiriyor sonra gerekli değişikliği yapıyorsunuz.Yinede yetmiyor sonra tekrar değişiklik yapma ihtiyacı doğuyor ve değişiklik yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Anayasalarda böyledir yaşandıkça faydaları zararları görünür üzerinde değişiklik ihtiyacı doğar. Her şeye muhalefet olmaz. Ülkenin bekasını ilgilendiren konularda hiç olmaz. Hedeflerine ulaşmak için konuları anlaşılmaz gibi gösterip topluma korku salarak bir yere varacaklarını sananlar yanılıyorlar. Bu toplum sınanarak bu günlere geldi bu numaraları yutmaz. Geçenlerde muhalif bir milletvekili Cumhurbaşkanı akşam hanımıyla kavga etti, sabah ülkeyi sattı veya meclisi fesh etti diyor. Bu tavır toplumla alaydır. Toplumu hiçbir şey bilmez yerine koymaktır.

Bu millet 16 Nisanda bunun cevabını sandıkta verecektir. Türk Silahlı Kuvvetlerinde yüzde 65 seviyesinde örgütlenen FETÖ’ye bu millet teslim olmadı.Bu ülkede bir tek cumhurbaşkanınamı teslim olacak. Yine deniliyor ki EVET çıkarsa işsizlik mi azalacak terör’mü bitecek vs.. Okullarda geometri diye bir ders okuduk. Geometri dersinde ispat diye bir kavram vardır. A dediğimiz bir sayı B dediğiniz diğer bir sayı topluluğuna eşit ise A eşittir B dir. Kriz üreten bu anayasal sistem sebebiyle bankalar batıyor.Enflasyon yükseliyor.Fiyatlar patlıyor. Fabrikalar kapanıyor, işsiz insanlar ortaya çıkıyor.

Zayıf idareden terör artıyorsa, Siyasi belirsizlik çıkıyor, yabancı sermaye kaçıyor, herkes yarın ne olacak endişesine kapılıyorsa Millet vekilleri satılıyor, Hükümetler kurulamıyor, Kurulanlar sık sık birileri tarafımdan istifa ettiriliyorsa, satılık milletvekili pazarları kuruluyor idareciler birbiriyle kavga ediyor, birileri sık sık demokrasiye balans ayarı yapıyor daha olmadı demokrasiyi askıya aldık diyorsa bütün bunların sebebi HAYIR demektir.
Yani bu günkü anayasal sistem eşittir HAYIR dır.

Dolayısıyla bu sistemin değişmesiyle terörde işsizlikte daha birçok etken bitecektir.Görüldüğü üzere değişen 18 maddede birçok madde hemen hemen aynı.En önemli değişiklik hükümet krizlerini ortaden kaldıran yürütmenin seçimidir.Rabbimiz okuyanlardan okuyupta anlayan kullarında eylesin AMİN.

Ülkemizin bekası için,

Vatanını Milletini Bayrağını seven toplum olmamızı temenni eder saygı ve sevgilerimi sunarım.

Fikret IŞIK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.