Cumhurbaşkanlığı Seçiminin Getirdikleri..

1955 yılında Geyve'nin Kavak köyünde doğan Fikret Işık İlk Okulu Kavak köyünde Ortaokulu Geyve liseyi ise Sakarya Endüstri Meslek Lisesi motor bölümünden mezun olarak tamamladı. 1967 yılında Geyve ilçesine yeleşen Işık;1984 yılında Soğukhava İşletmeciliğine başlyarak Kavaklılar Soğuk hava Tesisleri ve Tavuk Çiftliği LTD ŞKT ni kurdu. 1996 yılında broyler tavuk çiftliklerini hizmete sokan Fikret Işık, son yıllarda donmuş gıdaya önem vererek - 18 derece şok muhafaza odalarını ilçemize kazandırdı . Evli ve 3 çoçuk babbası olan Işık; siyasi ve sosyal hizmetlerinin yanısıra ortaokul yıllarında M.T.Talebe birliği muhasipliği M.S.Partisi gençlik teşkilatı başkanlığı Refah Partisi kurucu ilçe başkanlığı İl genel Meclisi üyeliği İl daimi encümen üyeliği görevlerinde bulundu.

  CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİN GETİRDİKLERİ 

  fikret-ısık-köşe-yazari-geyvemedya-Demokrasi yani halka dayanan idarelerde seçimlerin yapılması işin temel taşlarından olsa gerek yasalarda belirlenen süre sonunda seçimler geliyor.

  Görevin bitmesiyle halka arz olunan hizmetlerin  halk nezdinde olumlu veya olumsuz olup  olmadığı kararını yine halk veriyor. Bu seçilmişler bazında böyle. İşin doğası gereği seçim seçilenleri hizmete zorluyor teşvik ediyor yoksa yok olma gibi bir olguyla karşı karşıya  kalınıyor. Bazı seçilmişler tekrar seçilmeyi değil ülkeye çok hizmet yapabilmeyi hedeflese gerek. Seçimsiz verilen görevler hizmeti de zayıflatıyor ülkeler kaybediyor. Yasaların getirdikleri kuralları idareyi ellerinde bulunduranlar bazen zorluya biliyor istemedikleri kişilerin önlerine aşılmaz görülen barikatlar koyarak bu işi engellemek gibi bir yola giriliyor bunu hayatımızda hep gördük ve bazı liderler hep bu sınavı verdiler..

  Aslında her zorlama bir yol doğuruyor.

  Hani şöyle bir gerçek vardır. Suyun önünü ne kadar kaparsan kapa sonunda kendine bir yol bulur bu bazen barajlar misali büyük duvarları yıkar. Bu  suyun altında da birileri kalır ve kalmıştır da. Bu olaylar  ülkelerin menfaatine olabiliyor .Halkın seçtiği halkın denetimine tabi  seçilmişler hesabı da halka verirler yoksa hesabı olmayanların hizmeti de olmaz.

  Cumhur başkanlığı bu seçimlerden biri  ve seçimleri sağ salim yaptık. Seçimi kazanan cumhur başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a başarılar dileriz. Seçilen  cumhur başkanının seçilmenin yüklediği sorumluluk gereği değişimi de beraber getireceğe benziyor. Bir yer boşalırken bir yerinde dolması gerek. Cumhur başkanlığına seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın  seçilmesinin ardından başbakan kim olacak sorusu gündeme oturdu. Şu an görevde bulunan cumhur başkanı sayın Abdullah Gül’ün partime döneceğim sözü de ortalığı biraz toz duman etti gibi görünüyor.

  Tabi siyasi partilerde çatlak sesler hep çıkmıştır bu işin doğası gereği. Başkanlar  partilerinin tüm sorumluluklarını taşırlar partinin yaşaması gereği gerekenleri yaparlar. Adalet ve Kalkınma online casino Partisinde görünen görev değişiklikleri boşalan genel başkanlığın yerine  partinin tüm birimlerinin görüşü alınarak bir orta yol bulunacak gibi görünüyor. Kanaatımız  büyük kongreye  kadar ara genel başkan ve başbakan büyük kongrede taşlar yerine oturacak.

  Genel başkanlığa iki seçenek görünüyor.

  Ya dışişleri bakanı sayın Ahmet Davutoğlu veya   sayın Mehmet Ali Şahin..  Sayın Abdullah Gül’ün  Adalet ve Kalkınma Partisine 28 ağustostan sonra üye olacağına göre ağırlığı gereği bir görev alacaktır. Ahmet Davutoğlu’nun  genel başkan ve başbakan olması boşalan görevine Abdullah Gül’ün getirilmesi daha ağır basıyor. Çünkü bakanlar milletvekili olmadan atanabiliyor görüşü bunu doğuruyor. Sayın Abdullah Gül’ünde zaten eski dışişleri bakanı olması bir avantaj. Büyük kongreye kadar Abdullah Gülde partide yerini bulacak herkesi tanıyacak ve büyük kongrede yeni bir ekiple genel başkan  dolayısıyla başbakan olacaktır.

  Ak parti yoluna böyle devam edebilir. Aksisi bölünme ve kutuplaşmalar getirebilir. Her partinin bir hedefi olmalıdır hedef koyamayan iktidar karşısında fikir üretemeyen hep iktidarı eleştirmeyi muhalefet sayan partiler  var gibi görünseler de bitmeye mahkumdurlar.

  Ak partinin 2023 hedefine ulaşa bilmesi düzgün bir ekip le olsa gerek.

  Yeni cumhurbaşkanı

  Yeni başbakan 2023 tamam .

  Ülkemizin çıkarları  ve kalkınması kalkınmış ülkelere dahil olması hepimizin menfaatinedir. Ülkemiz  zengin olursa biz zengin oluruz. Zamana göre değişimler olmalıdır her değişim bir yenilik her yenilik bir kazanç olsa gerek.

  Yayınlama: 19.08.2014
  Düzenleme: 02.10.2016 20:21
  715
  A+
  A-
  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Adnan DİNÇER dedi ki:

   SEÇİMLE MİLLET kararını vermiştir.Bundan sonra tüm ülke olarak nasıl bir vatandaşlık görevini üstlenecegiz onun iç muhasebesini yapmalıyız.Geriye dönüp dövünme yerine dersler çıkararak karar mekanızmasını çalıştırmalıyız.İnsan hata yapabilen bir varlıktır.Bizler yeterki bu hatalardan dersler çıkarıp doğru kararlar alabilmeliyiz.Seçilene saygı duymasını bilmeliyiz.Seçimde tüm birimleri ile görevini yapan seçim kuruluna teşekkür ederim.Ayrıca seçimde yardımlarını esirgemeyen ve destekleyen 1001 nolu SANDIK YERİNDE AHİ BABA KÖYÜ MAHALLESİ muhtarına,halkına.imamına,sandık memuruma ve üyelerime binlerce teşekkür ederim.Sağ duyulu davranarak oylarını kullanmışlardır.İradelerini kullanarak adaylarını desteklemişlerdir.Her bir bireyin düşüncelerine saygımız sonsuzdur.İnsanlar her zaman doğruyu araştırarak ve okuyarak öğrenirler.Öğrenmenin yaşı ve sınırı yoktur.Yeterki bizler ön yargılı olmayalım.Fikret IŞIK BEYE DE yazısından dolayı teşekkür ederim.Duygu ve düşüncelerini bence güzel ifade etmiştir.Çalışmalarında başarılar dilerim.En derin saygılarımla.