Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’den ayrılıp aday olanlara sert çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’den ayrılıp aday olanlara sert çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce AK Parti’de görev yapıp partiden ayrılan ve şimdi seçimlerde aday olup kazandığı taktirde AK Parti’ye katılacağını söyleyenlere çok sert çıktı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Ülke gündemi ve 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşecek olan yerel seçimlere dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’den istifa edip başka partilerden aday olarak karşılarına çıkan isimleri de gündemine aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili sözleri şu şekilde:

“Milleti kandırmaya çalışanlar yine meydanlara çıkmış görünüyor. Türkiye özgür ve demokratik bir ülkedir. İsteyenin istediği partide siyaset yapma hakkı vardır. Yolunu ayırıp başka partiye gidenlerin yeri artık oradır. Ben seçimi kazanırsam yine AK Parti’de olacağım diyen sirk cambazlarına pirim vermeyin. Ben şimdi buradan aday oldum ama seçimden sonra yine ak partiye gideceğim diyen sirk cambazlarına da aldanmayın.

Geçmişte AK Parti’de bulunup hangi sebeple olursa olsun başka partiye gidenler için de aynısı geçerlidir. AK Parti şahısların değil bir davanın, bir ülkünün, hizmet uğruna adanmışlığın partisidir. Kim bu kadim davaya hizmet ediyorsa başımızın üstünde yeri vardır. Korsan siyaset yapmaya kalkana da eyvallah etmeyiz. Partimizde görevler bayrak yarışındaki etaplar gibidir. 3 dönem kuralı başta olmak üzere parti ilkelerini bu sebeple getirdik. Genel başkan olarak tasarruf yetkilerim var o ayrı ama istediğimiz zaman istediğimiz şekilde har vurup harman savurmak yok. Geçmişte görev alanların yeniden göre varmalarının önünde mani bulunmuyor. Geçmişte benzer görev yapan arkadaşlarımıza yeniden sorumluluk tevdi ettiğimiz pek çok örnek var. Türk siyasetine getirdiğimiz en büyük yenilik kendine başka yol çizenlere biz sadece üzülür, yolun açık olsun deriz.”0

 

Yayınlama: 26.02.2024
Düzenleme: 26.02.2024 20:26
832
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Sade Vatandaş dedi ki:

    Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti ve 85 Milyon Vatandaşın Sayın Cumhurbaşkanı.